אפרת וניר קופרשטוך עם ד"ר נילי ינאי
אפרת וניר קופרשטוך עם ד"ר נילי ינאיצילום: דוברות הדסה עין כרם

אפרת וניר קופרשטוך, הורים לארבע שנות לא ישכחו את הרגע שבו גילו שאפרת נושאת ברחמה שלישית בנות נוספת.

"יש לנו בבית ארבע בנות מהממות והחלטנו שהגיע הרגע להרחיב את המשפחה. כמובן שמשהו קטן בנו רצה בן, אבל לא התעסקנו בזה כל כך", מספרים ההורים, תושבי כפר פינס.

"כשנכנסתי להריון הלכנו יחד לרופא וכבר בבדיקה הראשונה ראו תאומים, ושבוע אחרי זה ראו פתאום שלושה דפקים. זה היה מטורף, לא התכוננו לזה אבל הבנו שזו מתנה ענקית שקיבלנו. את כל מעקב ההריון עשינו אצל ד"ר נילי ינאי, רופאה מהדסה עין כרם. אנחנו מכירים את הרופאה המצויינת הזו מהריונות קודמים שלי וידענו שאנחנו נוסעים עד לירושלים כדי שהיא תלווה אותנו", מספרת אפרת

היא מוסיפה, "כשהגענו לשלב של גילוי מין העוברים, זו הייתה ההפתעה השניה - שלוש בנות. היינו מופתעים מצד אחד ומצד שני זה רק הוכיח לנו כמה כלום לא תלוי בנו וכל ילד הוא ברכה".

"לשמחתנו ההריון עבר באופן תקין, בלי הפתעות נוספות, כשד״ר ינאי מלווה אותנו. ילדתי בניתוח קיסרי את הבנות שלנו בשבוע 37, בחדרי הלידה בהדסה עין כרם. מהרגע שהגענו לבית החולים ליווה אותנו צוות טרום לידה שהיה מקסים ומרגיע. חוויית הלידה הייתה מדהימה בפני עצמה. אנחנו מודים לד"ר נילי ינאי המדהימה וכל הצוות בחדר הלידה ובמחלקת יולדות א' שעטפו אותנו בכל רגע רגע. נכנסו מאושרים ויצאנו מאושרים ושמחים עוד יותר. לפחות פי שלוש", היא מסכמת.

ד״ר נילי ינאי, רופאה בכירה במערך היולדות בהדסה עין כרם, אשר ליוותה את בני הזוג אמרה, "הריון עם שלישייה הוא תמיד הריון בסיכון ולכן אנו בהדסה עוקבים אחר העוברים ואחר האם במשך כל חודשי ההריון.
יש לנו שני אספקטים חשובים עליהם נקפיד במהלך המעקב. האחד, מניעת לידה מוקדמת ולכן נוודא בכל בדיקה שצוואר הרחם לא מתקצר והשני, לוודא התפתחות תקינה של העוברים ברחם. הסקירות והבדיקות תתבצענה תמיד על ידי מומחים בהדסה המנוסים בליווי הריון מרובה עוברים, בשל האתגר הניצב בפנינו.
אני מתרגשת עם ההורים המיוחדים שהפכו בבת אחת מהורים לארבע- להורים לשבע. מספר מזל בהחלט".