חביב פרץ, הרב שלמה שושן, הרב אלישע ינון, אבי אלקבץ, הרב יצחק בן פזי
חביב פרץ, הרב שלמה שושן, הרב אלישע ינון, אבי אלקבץ, הרב יצחק בן פזי צילום: דוברות ישיבת עפולה

לפני מספר חודשים פנה ראש ישיבת ההסדר בעפולה, הרב יצחק בן פזי, לעיריית עפולה וביקש לסיים את תפקידו בישיבה.

בעירייה חיפשו גורם חדש שינהל וילווה את הישיבה ופנו לעמותת 'חיבורים בית שאן והעמק' המפעילה את ישיבת ההסדר בית שאן ולעומד בראשה, הדיין הרב שלמה שושן, בבקשה כי יפרוש את חסותו על הישיבה.

הרב שלמה שושן נעתר לפניית העירייה ונטל תחת חסותו את ישיבת עפולה. לראשות הישיבה בחר הרב שושן את ותיק הר"מים בישיבת בית שאן, הרב אלישע ינון, כאשר בנשיאות הישיבה יעמוד הרב שושן בעצמו.

ישיבת ההסדר בעפולה הוקמה לפני 15 שנה בהחלטת ראש העיר, אבי אלקבץ, לו היה חשוב כי תהיה ישיבה ציונית איכותית בעיר שתתן מענה לבוגרי התיכונים המקיפים בעיר ובסביבה. כיום בישיבה לומדים 45 תלמידים והיא מתקיימת בשיתוף פעולה פורה של העירייה בברכתו של ראש העיר אלקבץ, סגן ומ"מ ראש העיר חביב פרץ ורב העיר הרב שמואל דוד.

"בישיבה אנחנו מתכוונים להגדיל את מספר התלמידים ולפתוח את הישיבה לאוכלוסיות נוספות בציונות הדתית", אומר ראש הישיבה הנכנס הרב אלישע ינון. "ראשית עלינו להודות לראש העיר מר אבי אלקבץ על תמיכתו הבלתי מסויגת בישיבה מאז הקמתה, לסגנו וממלא מקומו מר חביב פרץ העושה ללא לאות למען הישיבה ותלמידיה ולרב העיר, שמואל דוד, על כל העזרה הרוחנית והגשמית. אנו מודים לעירייה על האימון שנתנו בנו ובעזרת השם נביא את הישיבה לפסגות חדשות".

ראש העיר אבי אלקבץ: "היה לי חשוב שתהיה ישיבה ציונית איכותית בעיר שתיתן מענה לבוגרי התיכונים המקיפים בעיר ובסביבה. אני מודה לרב יצחק בן פזי שלקח את המשימה והוביל את הישיבה, בוגריה ותלמידיה, בדרך של ערכים, ציונות ותורה ומברך את הרב אלישע בברכת הצלחה גדולה בהכניסו לתפקיד חשוב זה".

מ"מ וסגן ראש העיר חביב פרץ: "תודה לרב יצחק בן פזי על שנים של עבודה משותפת בהקמת והובלת הישיבה, אני עוד בטוח כי נכונו לרב בן פזי ולי לא מעט שיתופי פעולה פוריים לטובת העיר עפולה. אני מאחל לרב אלישע בהצלחה גדולה ואעשה ככל יכולתי לסייע להצלחת הישיבה, גם במישור הפיזי".

הדיין הרב שלמה שושן נשיא הישיבה בעפולה: "שמחים ומתרגשים על ההתרחבות והגדלת הפעילות גם אל העיר עפולה. ישיבת הסדר וקהילה גדולה בתוככי העיר הם אבן שואבת ומקור אור גדול לעיר כולה. תפילתנו וברכתנו שראש הישיבה הנכנס הרב אלישע ינון יגדיל תורה ויאדירה לאורך ימים ושנים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו