איחוד עולם התורה: רבנים בכירים מהמגזר הדתי לאומי והחרדי מתאחדים בתמיכה במאבקה של משפחת סנדק, ובתמיכה בקמפיין 'די לטיוח – צדק לאהוביה' המתקיים בימים אלו. הרבנים תמכו במשפחה, והוציאו קריאה לתמוך בקמפיין ההתרמה ולסייע למשפחת סנדק במאבקה להוציא את הצדק במקרה בו נהרג בנם אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרים לפני כשנה בבנימין.

בין הרבנים שחיזקו את המשפחה והביעו את תמיכתם בקמפיין ההתרמה: ראש ישיבת אור עציון ויו"ר מרכז בני עקיבא הרב חיים דרוקמן, רב העיר רמת גן לשעבר ונשיא ישיבת ההסדר ברמת גן הרב יעקב אריאל, הרב אורי זוהר, רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית הרב שמואל אליהו, ראש ישיבת אלון מורה ורב השומרון הרב אליקים לבנון, וראש ישיבת ההסדר ברמת, הרב יהושע שפירא. בנוסף, ביקר אביו של אהוביה אצל הרב חיים קנייבסקי שבירך אותו וחיזק את משפחתו של סנדק.

הרב חיים דרוקמן אמר כי ישנה ערך וחשיבות גדולה בעניין "אני פונה בזה לכל הציבור לפתוח את הלב ואת הכיס, ולתרום בעין יפה לקרן לזכרו של אהוביה סנדק ז"ל יש ערך וחשיבות גדולה לדבר הזה וכל מי שיתרום לכך יזכה לברכה מן השמים", דברי הרב.

הצטרפו גם אתם למאבק "די לטיוח - צדק לאהוביה"

גם הרב יעקב אריאל חיזק את המשפחה וקרא לתמיכה בהקמת יישוב לזכר בנם "אהוביה נהרג על רקע יישוב ארץ ישראל. אנחנו נמצאים במאבק קשה מאוד על כל דונם כאן בארץ ישראל. צריך ליישב את ארץ ישראל, לקרוא יישוב על שמו, לאהוב את ארץ ישראל, לאהוב את עם ישראל, ועל ידי כך לבנות עוד יישובים בארץ ישראל. לקרוא יישוב על שמו של אהוביה זה דורש מאמצים גדולים, מאמצים פיזיים וגם מאמצים ממוניים, והציבור כולו נדרש להטות שכם ולעזור להקים יישוב על שמו של אהוביה", קרא הרב אריאל בדבריו.

הרב אורי זוהר ששוחח עם אביו של אהוביה, חיזק את המשפחה, "כל המדינה איתכם ואני רוצה לנחם אותך רק בדבר אחד. זה ברור שזה צירי גאולה. ובנך הצדיק הוא קורבן תמים, ומי יודע כמה הוא כיפר על כלל ישראל, וכמה אסונות הוא מנע מכלל ישראל. במעשיכם קידשתם שם שמיים ברבים. בקורבן הכי קשה והכי יקר, שאין למעלה ממנה", אמר הרב זוהר.

צדק לאהוביה זה לא רק בשבילו, זה בשביל כולנו. שתהיה לנו מדינה יותר מתוקנת, יותר צדק", סיפר הרב שמואל אליהו בסרטון החיזוק למשפחתו של סנדק, "גאולה לא יכולה להיות כשיש מערכות משפט שפועלות לא בצדק, לא ביושר. התיקון הזה הכרחי לכולנו. חובה, מצווה וזכות לעזור למשפחה הזו", אמר הרב אליהו. הרב אליקים לבנון, הצטרף לקריאה וסיפר על דמותו של אהוביה "אהוביה סנדק זצ"ל כבר הפך להיות למעשה לסמל בעם ישראל. סמל של אהבת תורה, של דבקות בעם, דבקות בארץ. של נכונות למסירות נפש לצערנו", סיפר הרב לבנון.

הצטרפו גם אתם למאבק "די לטיוח - צדק לאהוביה"

בהמשך דבריו, התייחס הרב לבנון למאבק המשפחה "משפחתו הקימה הרבה פרויקטים לזכרו, גם כדי לנהל את המאבק המשפטי כדי לחשוף את הפשע שגרם למותו, דבר שמנסים לטאטא אותו מתחת לשטיח, מנסים להעלים אותו, והמשפחה וידידים בצדק דבקים במטרה למצוא את האשמים ולהביא אותם לדין כדי שהדברים חלילה לא ישנו. זוהי לא נקמנות חלילה, אלא שהדברים לא ישנו", הסביר הרב לבנון.

הרב יהושע שפירא סיפר על התחושות בעקבות מותו של אהוביה "אנחנו נמצאים בעיצומה של תוכנית לזכרו של האהוב והיקר אהוביה סנדק. כולנו כואבים עד עמקי נפשותינו את העוול שנעשה בטיוח ובאטימות לב ובניכור של כל המערכת, המשטרה והמשפט. כולנו חשים שחייב הצדק לצאת אל האור. ואי אפשר להשאיר את הדברים כפי שהם", סיפר הרב שפירא.

הרב שפירא הוסיף כי הצלחת המאבק תלויה בשותפות של הציבור "הדברים דורשים התגייסות של כולנו. לעורכי דין, לפעולות יקרות לזכרו, שמצטרפות אל התנועה הציבורית הגדולה. אשרי מי שיזכה להיות שותף בדבר הגדול הזה, יזכה לברכת שמיים", בירך הרב שפירא.

תמיכת הרבנים מגיעה כחלק מקמפיין "די לטיוח – צדק לאהוביה", בו מבקשים מהציבור הוריו של אהוביה, איילת ואברהם סנדק, להיות שותפים בהקמת קרן לזכרו של אהוביה סנדק ז"ל, שנהרג במהלך מרדף משטרתי. הקרן תיקרא 'אור אהוביה' ותפעל למען השגת צדק לאהוביה, העמדת האשמים לדין, תיקון דרכי המשטרה והפרקליטות ו'ניקוי אורוות' כללי. בדף הקמפיין נכתב כי ל"אחר מאבק של שנה בו עמלנו מדי יום להוציא את הצדק לאור של אהוביה שלנו, האחראים למותו עדיין מסתובבים חופשי. המשטרה זיהמה וטייחה את החקירה ואינה מספקת תשובות".

הצטרפו גם אתם למאבק "די לטיוח - צדק לאהוביה"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו