שכונת בורו פארק בברוקלין
שכונת בורו פארק בברוקלין צילום: פלאש 90
שוטרים מכוח המשימה לפשעי שנאה במשטרת ניו יורק עצרו אתמול (שני) תושב מוסלמי מקומי שחשוד כי תקף שני צעירים יהודים, תוך שהוא מכה אחד מהם בפניו.

סולימאן עותמאן בן 27 תושב סטטן איילנד בניו יורק, חשוד כי ב-26 בדצמבר הוא הבחין בשני צעירים יהודים, שזוהו לאחר מכן כבלייק זבדסקי ואילן קגנוביץ', שעמדו מחוץ לחנות נעליים באחד הרחובות המקומיים, כאשר אחד מהם לובש חולצת טרנינג ועליה סמל צה"ל.

בעדות שהעניקו במשטרה סיפרו שני הצעירים היהודים כי עותמאן התקרב אליהם והחל לצעוק לעברם "יהודים מלוכלכים" תוך שהוא מורה לזבדסקי להוריד את החולצה עם סמל צה"ל מעליו ומוסיף איום "יש לך חמש שניות לעשות זאת".

לאחר שהצעיר היהודי סירב להוריד את החולצה, היכה אותו עותאן בפניו פעמיים ונמלט בריצה מהמקום.

מחלקת המשימה לפשעי שנאה במשטרת ניו יורק פתחה בחקירה ואף פרסמה תמונות של התוקף וביקשה את עזרת הציבור באיתורו. אתמול הודיעה המשטרה בחשבון הטוויטר שלה על מעצרו של עותמאן בן ה-27, ועל כך שיוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפה מדרגה 3, פשע שנאה והטרדה חמורה.

בשנה האחרונה נרשמה עלייה במספר פשעי השנאה על רקע אנטישמי בניו יורק. על פי דו"ח שפרסמה המחלקה לחקירת פשעי שנאה במשטרת ניו יורק, התרחשו בין החודשים ינואר לאוקטובר בשנה החולפת 144 פשעי שנאה נגד יהודים, עליה משמעותית לעומת השנה שלפני כן.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7