התפרעויות
התפרעויות צילום: דוברות המשטרה

המהומות בנגב על רקע נטיעות קק"ל התחדשו הערב (רביעי). 4 חשודים משגב שלום וחשוד אחד מתל שבע נעצרו בגין יידוי אבנים והבערת צמיגים. הבוקר נעצרו 9 חשודים בהפרות הסדר, אתמול נעצרו 18 חשודים, שישה מהם נערים בני 13 עד 17.

שופט בבית המשפט המחוזי בבאר שבע הבהיר כי אינו מתכוון לשחרר את החשודים, ולאחר שהוגש ערר הוא אמר: "כל עוד המשטרה מנסה להשתלט על אלימות נגדה, אין סיבה לשחרר עצורים כמה שעות אחרי שנעצרו. המשטרה צריכה לנהל חקירה ולהחליט אם להביא אותם להארכת מעצר, אז נדון".

בכאן 11 דווח כי המהומות מתקיימות על אף שהושגה פשרה בנושא הנטיעות קק"ל בנגב. השר מאיר כהן הודיע כי הושגה פשרה מול רע"ם - והעבודות יושהו. החל ממחר יתנהל משא ומתן כדי להגיע להסכם בנושא. הבוקר נעצרו במהומות באזור תשעה בני אדם בחשד להפרת סדר ויידוי אבנים לעבר שוטרים.

מוקדם יותר היום, הצהיר שר הבינוי והשיכון, ירושלים ומורשת זאב אלקין בכאן רשת ב, כי העבודות יימשכו. אלקין אמר לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה": "בממשלה הקודמת עצרו את הנטיעות. פוליטיקאים מנצלים נושא ציוני חשוב להלהיט את הרוחות". השר הוסיף כי הוא מבין את הלחצים שמופעלים על יו"ר רע"ם מנסור עבאס - "אם נפסיד הצבעות בגלל רע"ם - אז נפסיד".

חברת הכנסת אימאן חטיב יאסין (רע"ם) הגיבה לדברים של השר אלקין. "נלך עד הסוף. באנו לשותפות הזו כדי לשרת את האזרחים הערבים, אנחנו כל הזמן בוחנים ובודקים מהי טובתם. השר אלקין יכול להגיד מה שהוא רוצה, אבל הוא צריך לבחון את העתיד הקרוב", אמרה בתוכנית.

אמש נפצעו קל שני שוטרים בעימותים עם מתפרעים בדואים בצומת שגב שלום. בזירה הובערו גם צמיגים והוצת רכב של עיתונאי, שהצליח להימלט לעסק סמוך, ומשם חולץ בידי שוטרי יס"מ. ההתפרעויות באזור התחילו בכביש 25, סמוך לנבטים, שם השליכו בדואים שגרים באזור אבנים לעבר אוטובוס ומכונית. לרכב הפרטי נגרם נזק. מפרי הסדר פוזרו והכביש נפתח כעבור כשעתיים לתנועה.

שר החוץ יאיר לפיד הגיב להתפרעויות ואמר: "לא חייבים לפגוע בפרנסת תושבי האזור, אפשר לעצור את הנטיעות להיערכות מחדש". יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו הגיב: "אף אחד לא יעצור נטיעת עצים בארץ ישראל. אני נותן גיבוי מלא לכוחות הביטחון ודורש מבנט לגנות מיד את ההסתה של רע״ם, שותפתו הבכירה לממשלה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו