הרב אברהם פינזל
הרב אברהם פינזל צילום: ערוץ הכנסת

קול נדיר: מנהל תלמוד תורה 'חוכמת שלמה' בירושלים הרב אברהם פינזל החמיא לשרת החינוך יפעל שאשא-ביטון על מלחמתה בקבינט הקורונה להשארת מוסדות הלימוד פתוחים.

"כולם מבקשים בדיקות אנטיגן להם ולבני המשפחה. פה מתגלית גבורתם ועוצמתם של עמיתיי המנהלים, שמחזיקים את מערכות החינוך והתתי"ם, הם קורסים תחת המעמסה הנפשית, אבל עושים הכל שהבל פיהם של תלמידי בית רבן ישמע ברמה", סיפר על ההתמודדות של המנהלים בראיון לרדיו 'קול חי'.

בדבריו ביקש לומר תודה לשרת החינוך ולמדיניות הממשלה הנוכחית. "אנחנו שמחים שאפשר ללמוד בשקט בתקופה הזאת בלי ביקורים של משטרות, בלי הסתה מטורפת על בני התורה. כולם מודים שדעתו של מרן שר התורה הייתה צודקת".

"אני רוצה לומר מילה טובה על שרת החינוך, פועל יוצא מפועלותיה היא לא שמה לב לרעשי הרקע, וממשיכה לעמוד כחומה בצורה שהלימודים יימשכו בסדרה. היא עומדת בעקשנות על המדיניות שלה ולכן אין ביטול תורה המוני כפי שהיו בתקופות קודמות. לך תדע אם הממשלה מחזיקה מעמד בגלל הלימוד התורה".

"אין ספק שאנחנו נמצאים בתקופה של מגיפה, ניסיון קשה מאוד של הקב"ה, ילדים צריכים להיות מבודדים לבד לפעמים בלי ההורים שהם גדולים. מנהלי החיידרים משתדלים לעשות בשביל המבודדים, אז בסיום "אלו מציאות" אנחנו הולכים לכותל, והיו ילדים שהיו בבית, עשינו הסעה של הכיתה של אותו ילד, והם הגיעו לבית שלו ורקדו מתחת לביתו ושלחו לו שקית ממתקים למעלה".

עוד הוסיף, "יש מערכת של לימוד למבודדים, אפשר למשוך טלפון קווי עם שיחת וועידה למבודדים. אבל משקיעים המון מאמץ וחשיבה איך לחבר את המבודדים למערכת הלימוד הרגילה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו