טיול בגולן
טיול בגולן צילום: מדרשת קשת יונתן

לכבוד ט"ו בשבט, מדרשת קשת יהונתן שברמת הגולן מוציאה אתכם למגוון סיורים שווים ברחבי הגולן בשיתוף עולם קטן, אשכולות, משרד החינוך והאגף לתרבות יהודית. הקונספט: שלושה נופשונים זוגיים בני יומיים, כל אחד.

"השנה, בגלל שיש לנו ט"ו בשבט של שנת שמיטה ואי אפשר לעשות משהו שקשור בחקלאות, החלטנו לחבר את עם ישראל לארץ - בעזרת טיולים סביב שלל נושאים", מסביר ליבנה שלוי, מנהל מדרשת קשת יהונתן.

"ממשלת ישראל החליטה להביא מיליארד שקל לגולן, לפתח אותו ולשלש את כמות התושבים. אנחנו מתחילים מלמטה; רוצים שאנשים יבואו, יכירו את המקום דרך הרגליים. ברור שאנשים חוששים קצת לטייל בחורף, אבל זאת העונה הכי יפה, הכל פורח וזורם. למעשה, אנחנו מטיילים בהתאם למזג האוויר ונהנים מהעונה הכי יפה בטבע".

התכנית המלאה באתר מדרשת קשת יהונתן

מה אתם מתכננים?

"ביום ראשון ושני, י"ד-ט"ו בשבט, נערוך את הנופשון הראשון בו יתקיימו סיורים מיוחדים שחלקם יערכו מעבר לגדר הגבול שלנו עם ירדן, על שפת הירמוך. הטיול יגע בנושא הרכבת החיגא'זית שנסעה לפני כמאה שנים (1905) בין חיפה וסוריה. יש שרידים מאוד יפים שנשארו ממנה ואנחנו נראה אותם ונספר את הסיפור ההיסטורי של הרכבת. נראה גם את אחת המנהרות היפות שנמצאת אף היא מעבר לגדר ואת גשר אל חמה - גשר שפוצץ בליל הגשרים, בפעולה של תנועת המרי העברי ועד היום הוא נשאר ככה ולא תוקן. בנוסף, נבקר גם במרחצאות הרומיים של חמת גדר - אתר היסטורי מדהים ביופיו".

נופשון שני יערך בהמשך אותו שבוע, בימים שלישי ורביעי, ט"ז-י"ז שבט. "ביומיים האלו נערוך מגוון סיורים בעקבות השמיטה - הליכה למעשה", מספר שלוי. "נפגוש חקלאים מהגולן ששומטים כהלכה ונשמע איך הם עושים את זה. בנוסף, נחשף לענפי החקלאות השונים, נבקר ביקבי הגולן, נפגוש את רב היקב ונערוך טעימות.

מלבד זאת, נבקר בעין קשתות, נעסוק בסיפורה של גמלא העתיקה ונערוך תצפית מדהימה על גבולות ארץ ישראל בעבר ועוד".

הנופשון השלישי שיסגור את שבוע הטיולים הגדול של קשת יהונתן יערך בימי חמישי ושישי, י"ח-י"ט בשבט. "ביומיים האלה נערוך סיורים מיוחדים מאוד באישור צבאי, בעקבות 25 שנים לציון אסון המסוקים. נפגש גם עם משפחות שכולות ונשמע על האירוע ששינה את גבול הצפון. הפרויקט נקרא 'בשביל הנופלים' ודרכו נזכר בזכות מי אנחנו כאן".

מחירי הנופשונים, כולל לינה בבית הארחה קשת יהונתן הם בסך הכל בין 900 ש"ח ל-1000 ש"ח לזוג. "אפשר להיכנס לאתר של קשת יהונתן ולהירשם רק לסיור אחד בעלות של 120 שקלים", אומר שלוי. "חשוב לציין כי ההשתתפות בסיורים, משום הקורונה, הם ברכבים פרטיים. בנוסף, כל הסיורים עם מדריך בכיר מקשת יהונתן - המדריכים המובילים בתחום הטיולים בארץ".

התכנית המלאה באתר מדרשת קשת יהונתן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו