פקד אריה מלכה, קצין חקירות במחוז ירושלים, התארח באולפן ערוץ 7 וסיפר על המהלך של משטרת ישראל שיאפשר להגיש תלונות באופן מקוון ומבלי לצאת מהבית.

"אפשר להגיש תלונה דרך האינטרנט. המטרה של משטרת ישראל היא כמה שיותר להנגיש את השירותים לאזרח. יצרנו תהליך מאוד פשוט, נרשמים באתר הממשלתי ומשתמשים באמצעי זיהוי על מנת למנוע התחזות. לאחר ההרשמה יש אפשרות להיכנס לאתר של המשטרה, להגיש תלונה, לצרף מסמכים וובתוך לא יותר משלוש שעות יוצרים איתו קשר חוקרים ומבררים פרטים נוספים. מדובר בתהליך נוח ויעיל", אומר מלכה.

לדבריו, "מי שנמצא בצד השני של הממשק המקוון הם שוטרים שבאו מתחנות שונות ומכירים את כל סוגי העבירות. אלה אנשים שחיים את תחום החקירות ומכירים אותו היטב".

אחת המטרות היא לעודד תלונות מצד מי שהוטרדו או נפגעו מינית במגזר הדתי והחרדי ופעמים רבות חוששים להגיע להגיש תלונה או אפילו להיראות בקרבת תחנת משטרה. "לגבי עבירות של הטרדות, במיוחד במגזר הדתי, שיש קושי להגיש תלונה מול חוקר או חוקרת, היתרון הוא בהגשת התלונה בלי שמישהו לידו והמחסום הראשון הפסיכולוגי נשבר".

הוא נשאל האם יש אפשרות להגיש תלונה אנונימית וענה, "אי אפשר להגיש תלונה באופן אנונימי בגלל היגיון פשוט: אם זה היה אפשרי היו מגישים המון תלונות בניסיון להתנכל לאזרחים. לכן יש אמצעי זיהוי. אגב, הגשת תלונה אנונימית היא עבירה פלילית".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7