שמעון ריקלין
שמעון ריקלין צילום: ערוץ 7

איש התקשורת שמעון ריקלין קורא לראש האופוזיציה בנימין נתניהו שלא לחתום על הסדר טיעון ולהפסיק את המגעים עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

"ערב טוב לנתניהו", כתב ריקלין בטוויטר. "הלכנו יחד בטוב וברע. בהישגים העצומים שלך. אבל גם באישומים שהעלילה עליך האוליגרכיה. תמיד היינו שם קהל תומכיך העצום לצידך. כי ידענו שאתה מנהיג נדיר. ושהם משקרים. המאבק שלך הוא המאבק של כולנו. לביעור הרע במערכת המשפט הרקובה. לצדק. בבקשה אל תחתום איתם על שום הסדר".

''אדוני ראש הממשלה לשעבר נתניהו. אתה מנהיג ענק. אבל השליחות שלקחת על עצמך בתמיכתנו. גדולה אפילו יותר ממך. אל תלך להסדר עם כוחות הרוע והרשע ובכך תיתן להם הישג בהזזתך והם יוכלו להמשיך במעשיהם הנלוזים", הוסיף ריקלין.

בינתיים נראה שהפרקליטות מוכנה ללכת לכיוון נתניהו בכל התיקים. העיתונאי גיא פלג דיווח כי בתיק 4000 מוכנה הפרקליטות לחזור ובעצם לתקן את כתב האישום.

בנוסף, בהסדר טיעון מתוקן שיוגש לבית המשפט, מוכנה הפרקליטות למחוק את סעיף השוחד ותחתיו יופיע סעיף של הפרת אמונים.

בתיק 2000 לפרקליטות נכונות לסגור את התיק לגמרי. בתיק 1000 מדברים על סעיף של מרמה והפרת אמונים, ובניסוח של העבירה - הפרקליטות מוכנה שיוסרו הסעיפים של המרמה.

הפרקליטות מוכנה ללכת מרחק גדול בעבור נתניהו, כך שאם יגובש הסדר הוא לא יכלול מרכיב של מאסר בפועל.

השאלה המרכזית ואולי היחידה היא אם נתניהו, כמו במקרה של אריה דרעי, יתפטר מיד מהכנסת, או שיתפטר רק אחרי גזר הדין. למועד ההתפטרות שלו יש משמעות באשר לסעיף הקלון.

באם מדובר בהתפטרות אחרי גזר הדין, הפרקליטות תודיע לבית המשפט שהיא מבקשת קלון ובית משפט יקבע שיש קלון. במקרה כזה, העונש של נתניהו יהיה לפחות 3 חודשי עבודות שירות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו