מחאת הימין בירושלים

פוליטיקאים וראשי המועצות מיהודה ושומרון נואמים בהפגנת הימין שנערכת הערב (חמישי) מול משרד ראש הממשלה בירושלים.

אלפי בני אדם מפגינים נגד הממשלה ודורשים שלא להרוס את ישיבת חומש וכן להסדיר את ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון.

יו״ר מפלגת הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ אמר בהפגנה: “בנגב ייבחן העם בישראל ובחומש ייבחן העם בישראל. ממשלה שמעניקה פרס לטרור זו ממשלה מסוכנת למדינת ישראל. ממשלה שכל כולה רוח גבית לטרור.
הזהרנו בהקמת הממשלה ואת התוצאות אנחנו רואים היום.

אלמנתו של יהודה דימנטמן הי"ד במחאה

"בנט וחבריו הפקירו את מדינת ישראל, רק אתמול החליטו על חיסול הנטיעות בנגב בעקבות אלימות הבדואים ומחסלים את ישיבת חומש בתגובה לרצח הנורא של יהודה דימנטמן הי״ד. לא ניתן, לא ניתן להם להשלים את הגירוש שהתחיל אריק שרון. לא ניתן שהחולשה תנצח. אתם, הציבור המדהים שכאן, אתם שבאתם למחות נגד עוולות הממשלה, אתם העתיד ואתם תקבעו''.

ההפגנה בירושלים שלו שלום/TPS

סמוטריץ' הוסיף: ''נתאחד כולם, כל המחנה הלאומי יחד ונגיד בקול גדול עד כאן. יחד נחזיר את דגל הציונות לראש התורן, יחד, נפיל את הממשלה הרעה ונקים ממשלה לאומית, ציונית, יהודית. יחד ננצח”.

חברי הכנסת סמוטריץ' וקרעי בהפגנה

בהפגנה משתתפים בין היתר ראש מועצת בית אל שי אלון, ראש מועצת קדומים חננאל דוראני, ראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצת קרני שומרון יגאל להב, ראש עיריית עמונאל אליהו גפני, ראש מועצת מעלה אפרים שלמה ללוש, ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

"המאבק הזה באותה מידה שהוא על חומש הוא גם על הנגב ועל כל ארץ ישראל", אמר דגן. "הביזיון הזה שבאותו יום שהממשלה מאשרת את החוק של חיבור חשמל למאחזים הבדואים שמשתלטים על אדמות הנגב, הממשלה מנתקת את החשמל והורסת בתים בחומש היא בושה וכשל ערכי, לא ניתן להפקרות הזאת להמשיך''.

דגן הכריז כי ''על חומש ועל הנגב הממשלה הזאת תיפול, עם ישראל רוצה את יהודה ושומרון בנויות, את ההתיישבות הצעירה, את הנגב בשליטת מדינת ישראל, ועם ישראל רוצה את חומש בנויה".

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) אמר בהפגנה: "באנו לירושלים אחרי שביקרנו בחומש. שמחנו לפגוש את התלמידים שלומדים בשקידה את התורה. מתוך לימוד התורה שלהם, ומסירות הנפש שלהם על התורה ועל יישוב הארץ, בעז"ה עם ישראל יתעורר ויחזור לעצמיותו, יחזור לעצמותו ויחזור לגדלותו, ובעז"ה ניווושע מכל הרוחות הזרות שמנשבות במחנינו, ועם ישראל ישוב לחיות במדינתו כמדינת היהודים, ולא חלילה כמדינת כל אזרחיה".

ראש מועצת בית אל שי אלון בהפגנה

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: ״ערב טוב לחלוצים ולציונים של הדור הזה. לפני חודש איבדנו אח, חבר, תלמיד. לפני יומיים פיגוע טרור ליד נווה צוף. וממשלת ישראל מקדמת הליך מדיני עם אבו מאזן שמעודד מחבלים. השתגעתם?

״ראש הממשלה בנט אתה מכיר היטב את ההשתלטות הערבית והאירופאית על יו"ש ועל הנגב. החלטתם למכור את המדינה, אנחנו לא ניתן. הפקרתם את הנגב והתושבים שלנו. איך מסבירים לילדים שאין גן ילדים כי אתם לא עומדים במילה? מסבירים לאמא שאין איך לחמם את הבית כי שיקרתם?״.

ישראל גנץ הבטיח: ״נדאג שלא תפקירו. כשמחבלים רצחו את יהודה בחרתם לפנות ישיבה שקיימת 15 שנה. לא ניתן לזה לקרות. דברים שלא קרו מאז אוסלו. אבנים, טרור, ושרים בממשלה מכפישים אותנו. תתביישו. אנחנו יוצאים למאבק. נבנה את ארץ ישראל בכל מקום. יש לנו מדינה אחת בצפון ובדרום, בנגב וביו"ש. לב אחד, עם אחד, מדינה אחת ואנחנו נשמור על המדינה. הממשלה תיפול, כי אנחנו נבנה את ארץ ישראל״, הוסיף.

חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד אמר "הגענו לכאן להפגין נגד הממשלה האנטי-ציונית, מחריבת ההתיישבות, הורסת היהדות, שפחת האחים המוסלמים, הגענו להתריע מפני החורבן וההרס שהממשלה ממיטה על מדינת ישראל, איזו כניעה לטרור, איזו בושה. ניאבק על הארץ הזו עד חורמה, לא ניתן לקומץ משוגעים למכור את עמנו ואת מולדתנו.

"אני בא מהנגב, מעוטף עזה, מי שמוותר על חומש, יפקיר את הנגב, ומי שיפקיר את הנגב ימכור גם את ארץ ישראל. שנית חומש לא תיפול. נזרוק את ממשלת ההונאה הזו לפח האשפה של ההיסטוריה, נמחה את זכרה ובעזרת ה' נקים ממשלת ימין מלא בראשות בנימין נתניהו", הוסיף ח"כ קרעי.

ראש המועצה המקומית בית אל שי אלון אמר "הגענו לנקודת השבירה ביחס לממשלה. המתנו ובחנו את הממשלה על פי המעשים והתוצאה היא כשלון מחפיר. לא נותרה דרך אחרת מאשר לקבל בדרך הקשה, את המגיע לנו בזכות. שיחפשו ילדי כאפות אחרים, כפי שאמר אחד משריה לפני מספר ימים".

אתיה דימנטמן אלמנתו של יהודה הי"ד אמרה בהפגנה: "יהודה שלי, ה' יקום דמו, אהב מאוד להכניס אורחים. יומיים לפני שהוא נרצח, במוצאי צום עשרה בטבת, הכנתי לו אוכל שהוא אוהב. פסטה עם בולונז. תוך כדי הוא מתקשר אליי 'בסדר שאני אביא אורח?', סבבה. אחרי דקה: 'בסדר שאני אביא עוד אחד?', לא ידעתי אם יהיה מספיק והתלבטתי והוא אמר: 'יהיה בסדר. יהיה בסדר'. והוא כל כך זרח ושמח שהוא מביא אותם.

''היה לו חשוב שהאורחים שלנו תמיד ירגישו בבית, שיכינו חופשי קפה וטוסט... הוא תמיד אמר: 'כשמישהו פותח את המקרר סימן שהוא מרגיש בבית'. מי שמרגיש בבית- מסתובב חופשי בבית שלו. כל שכן בעל הבית.

''מי שמרגיש בבית- הולך בגאווה ברחוב, מי שמרגיש בבית- מדליק חופשי את החשמל, מי שמרגיש בבית- לא מתחבא מאחורי בטונדה, מי שמרגיש בבית- מבין שכל הבית הזה הוא שלו, מי שמרגיש בבית- נעדר מהצבעות בקואליציה כשפוגעים בו, וזה הבית שלנו.

''ארץ ישראל שייכת לעם ישראל, ואם לא ברור לי שארץ ישראל שייכת לעם ישראל אז את חאן אל אחמר אני לא אפנה ואת חומש כן, ואם לא ברור לי שארץ ישראל שייכת לעם ישראל אז אני אפסיק את הנטיעות בנגב ואלך להחרים 8 קרשים בחומש. ואם לא ברור לי שארץ ישראל שייכת לעם ישראל- אז כשיש פיגוע, אני נסוג ובורח.

''ואם לא ברור לי שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, אז אני אתן עזרה ראשונה קודם למחבל הרוצח ואחרי זה לחייל הפצוע. ראש הממשלה, נפתלי בנט- האם ברור לך שארץ ישראל שייכת לעם ישראל? שאנחנו בעלי הבית?! שנסיגה מחומש היא פרס לטרור?! שמחבלים שעושים לינץ' ומיידים אבנים מקומם בכלא ולא בביתם?!

"תקשיב לעבאס! הוא רוצה ללמד אותך משהו חשוב, הוא איש עקרונות, כשנוטעים בנגב זה כואב לו, האם גם לך כואב כשפוגעים בארץ ישראל? עם ישראל בא לכאן היום כדי להגיד בגאווה - יהודה דימנטמן נרצח כדי ללמד אותנו משהו חשוב, ארץ ישראל שייכת לעם ישראל'', הוסיפה האלמנה.

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, אמר כי "אם ממשלת ישראל חרדה כל כל לשלטון החוק, טוב תעשה שתתמקד בטיפול באנדרלמוסיה השלטת בנגב ובמתקפה ערבית מתוזמנת ומשומנת כנגד נכסי הלאום בשטחי C. הכי קל לטפל במתנחלים ולא בכדי, הרי לנו באמת יקר צה"ל, המדינה הזו וכן גם החוקים שלה. ניצול הציני של הממלכתיות שלנו לא יצליח לכם, אנחנו נעמוד איתן על הערכים עליהם גדלנו וכנראה לא רק בשמנו אלא גם בשמם של אלו שמסובבים להם את הגב. ממשלת ישראל, הבנתם נכון - גם בשמכם".

ח"כ אורית סטרוק (הציונות הדתית) נאמה בהפגנת הימין. "תסתכלו על עבאס. כשנוטעים בנגב זה כואב לו, כל כך כואב שהוא לא מגיע להצבעות. וכשעוקרים? כשמנסים לעקור את הישיבה בחומש? זה לא כואב לכם? תהיו עבאסים קצת", אמרה סטרוק לחברי הקואליציה.

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) אמר: ״בספר שמואל כתוב שאבנר היכה את עשהאל בחניתו 'אל החומש'. מפרש שם המצודות: ׳אל צלע החמישית, שהוא על הלב׳. באנו היום לזעוק על דמו של יהודה הי"ד שנשפך במאבק על התורה והארץ. באנו היום לזעוק על הניסיון והרצון להרוס את הישיבה בחומש כהמשך למעשה העקירה והגירוש בתשס"ה. אבל בעיקר באנו היום לזעוק על הלב".

"אותה היד שהכניסה את תומכי אויבינו לתוך הממשלה ונכנעת פעם אחר פעם לכל דרישותיהם, היא אותה היד שמרימה כעת את הגרזן על לימוד התורה וההתיישבות בלב השומרון, והיא אותה היד ששולחת את אצבעותיה על מנת לטשטש ולבלבל את כל מה שמבטא את זהותה היהודית של המדינה. מתוך ההתעוררות שלכם, ומתוך ההתעוררות של עוד רבים רבים בעמנו הגדול, עם ישראל לא ישתוק יותר".

יו״ר נעם הבטיח: "נמחה כנגד הרפיסות והכניעה מול אויבינו תומכי הטרור. נמחה כנגד ניסיונות השתקת קול התורה ברחבי ארץ ישראל. נמחה כנגד מחיקת הזהות היהודית והניסיון להפוך את מדינת ישראל ממדינה יהודית למדינת כל אזרחיה. נמחה וניאבק עד שהממשלה הרעה הזאת תיפול ותעבור מן העולם".

ראש מועצת בית אל שי אלון נשא דברים בהפגנת הימין בירושלים. ״ביקשתם שנבחן אתכם במעשים, אז בבקשה: הפקרתם את הנגב, האויב מרים את הראש, אין תקציב לכבישים ביהודה ושומרון וההשתלטות של הפלסטינים על שטחי c רק גדלה. אדוני ראש הממשלה, הסטארטפ שלך נכשל, הממשלה הזאת צריכה ליפול", אמר אלון והוסיף "לעם ישראל מגיעה ממשלה יהודית, לאומית ולא ממשלה שנתמכת על מנסור עבאס ויאיר גולן".

צילום: שלו שלום/TPS
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו