יוסי דגן בהפגנת הימין
יוסי דגן בהפגנת הימין צילום: דוברות שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן נאם בהפגנת הימין שנערכה הערב (חמישי) מול משרד ראש הממשלה בירושלים.

את דבריו פתח דגן בדברי חיזוק לראשי הרשויות בדרום, "אנחנו עם אחד. אני רוצה לפתוח במילות חיזוק של אחינו ועמיתינו ראשי הרשויות בנגב שהם איתנו במאבק הזה, כי המאבק הזה הוא באותה מידה שהוא על חומש הוא גם על הנגב ועל כל ארץ ישראל והיום כולנו מבינים את זה".

דגן המשיך ואמר: "באנו לכאן בערב יום ה-30 להירצחו של הקדוש יהודה דימנטמן הי"ד בחומש, עם משפחת דימנטמן, ראשי הרשויות ביו"ש, חברי כנסת ולמעלה מ- 15 אלף אזרחים מכל רחבי הארץ. באנו לכאן בערב חורפי קר זה כדי לשמש פה לעם ישראל כולו, ולומר: זו הארץ שלנו, זה השומרון שלנו, ואנחנו נבנה את השומרון ואת כל ארץ ישראל - כי זו הארץ שלנו. באנו לכאן כדי לומר לממשלה - לא נאפשר את המשך ההפקרות.

''על חומש ועל הנגב הממשלה תיפול ותקום ממשלה לאומית - ממשלת ימין מלא. הביזיון הזה שבאותו יום שהממשלה מאשרת את החוק השערוריתי של חיבור חשמל למאחזים הבדואים שמשתלטים על אדמות הנגב, ובאותו יום בדיוק אתם הממשלה מנתקים את החשמל והורסים בתים בחומש - איזו בושה, איזה כשל ערכי".

לדברי דגן, "קו ישיר עובר בין ההחלטה לאפשר לרשות הפלסטינית הרצחנית להשתלט על שטחי C לבין האומץ של מחבל נתעב לירות בתלמידי ישיבה, והאומץ של אמו של המחבל להתגאות בכך בפומבי ללא חשש, אנחנו אומרים כאן בצורה ברורה לראש הממשלה נפתלי בנט, אתה ראש הממשלה ואתה אחראי, באנו לכאן כדי לומר שלא ניתן להפקרות הזאת להמשיך.

"לפני 16 שנים, קרה לעם הזה הנורא מכל, ממשלת ישראל במו ידיה עקרה אלפי אנשים מביתם, חשבה שתביא שלום והביאה טילים לדרום וכאב למשפחות רבות. בתוך הישובים שנעקרו היו גם יישובי צפון השומרון, שנעקרו סתם ובתוכם חומש שאנור גנים וכדים. אבל תלמידי ישיבת חומש הגיבורים ובראשם ראש הישיבה הרב אלישמע כהן, נאחזו בקרקע, ולא וויתרו. בחום בגשם ובקור המשיכו ללמוד תורה. אנחנו שולחים מכאן ברכת חזק ואמץ לחלוצי ישיבת חומש! לראש הישיבה הרב אלישמע כהן ולכל התלמידים. עם ישראל איתכם, לעולם לא תצעדו לבד''.

''לפני חודש בדיוק הגיע מחבל נתעב ורצח את אחד הנשמות הטהורות החלוץ הציוני יהודה דימנטמן. התשובה לכך הייתה צריכה להיות בניית הישוב מחדש. ובמקום זה מה אנחנו שומעים? שרוצים להרוס את הישיבה בתום השלושים? כשהמשפחה קמה מאבלה. ואנחנו נאלצים לעמוד כאן יחד עם אתיה אלמנתו של יהודה ולזעוק, לאן הגענו?''.

דגן הוסיף: ''מדינת ישראל תמיד הקימה קיבוצים, ומושבים במענה לפיגועים, משמר השבעה, מעלה החמישה, נתיב הל"ה, אנחנו תמיד זועקים ודורשים, לבנות בלי קשר לפיגועים ובוודאי אחרי פיגועים, ומעולם לא שמענו, שבתגובה לפיגוע הממשלה נלחמת בקורבנות.

''ממשלת הריפוי הפכה לממשלת הפינוי. עם ישראל כולו לא יתן לדבר הזה להמשיך, עם ישראל יחליף את הממשלה בממשלה לאומית. הגענו לכאן מול משרדך ראש הממשלה, כי האחריות היא עליך. האחריות היא עליך ועל כל חברות וחברי הממשלה שלך.

"עם ישראל רוצה את יהודה ושומרון בנויות, עם ישראל רוצה את ההתיישבות הצעירה, עם ישראל רוצה את הנגב בשליטת מדינת ישראל, ועם ישראל רוצה את חומש בנויה. גם בחומש שבשומרון, גם בנגב, וגם כאן בירושלים. עם ישראל מאוחד. עם ישראל לא יוותר. ועם ישראל ינצח. עם ישראל חי''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו