מעמד ההצדעה לשלוחים
מעמד ההצדעה לשלוחים צילום: חיים טוויטו

באולם האנגר 11 בתל אביב התכנסו השבוע למעלה מאלף שלוחי חב"ד בישראל עם נשותיהם ואלפי תומכים.

במעמד, שאורגן על ידי צעירי אגודת חב"ד בארץ הקודש - זרוע הפעילות של השלוחים בישראל, בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב, נחשפה לעומק הפעילות של בתי חב"ד הפזורים בכל רחבי הארץ.

המעמד נפתח על ידי המנחה הרב נפתלי ליפסקר מנהל אגף הסניפים בצעירי חב"ד. משלב זה ואילך, הוקרנו על מסכי ענק קטעי וידאו מיוחדים ומושקעים, שחוט אחד היה שזור בהם: הצצה לפעילות השלוחים ברחבי הארץ. קטעי הוידאו נסעו ונעו בנקודות שונות בארצנו בקדושה.

הראשון שבהם היה הרב אשר רבינוביץ משלוחי הרבי לנתניה ששיתף בסיפור מרגש במיוחד על מקורב שהתבשר על מחלה קשה שפקדה את בנו ובעקבות ריקודים בשמחה תורה בבית חב"ד נרפא. הרב רבינוביץ והמקורב תיארו את הנס הדרמטי מכלי ראשון.

לאחריו נראה על מסכי הענק הרב ועקנין, השליח והרב של מנחמיה. על המרקע נראו מקורביו שתיארו איך הרב הצנוע לקח את היישוב הקטן והפך אותו לחממה רוחנית עוצמתית עם מקווה טהרה, בית כנסת, גנים ומוסדות עוצמתיים. "לא יודע איך היינו נראים בלי הרב והשליח שלו", אמר אחד המקורבים.

בקטע הבא נראה השליח הרב אריה פרוס שחשף את ההתמודדות עם בנו, שנולד עם שיתוק מוחין. הרב פרוס סיפר איך נאלץ לנוע בין הטיפולים הקריטיים להצלת חייו ובין שימור הפעילות שלא פסקה לרגע. על מסכי הענק נראה בנו מנדי שהפך לחלק בלתי נפרד מהקהילה, המשתלב בדרך יצירתית בכל הפעילות. "היו לנו הרבה אתגרין ובכל פעם דברים הסתדרו", אמר הרב פרוס, "הרבי נתן לנו כוחות מיוחדים".

בתום חלק זה של האירוע עלה לנאום המרצה הנודע והשליח הרב שניאור אשכנזי. בפתח הנאום סיפר הרב אשכנזי על מענה של הרבי שהמחיש את היחס לכל אתגר של שליח. הרב אשכנזי הפליא לדבר על החזון שהרבי ראה בכל שליח ושליח. "צריך לראות את התמונה המלאה בכל רגע כדי להבין את העתיד", סיכם.

בשלב השני של האירוע, בו שלוחים נראו שוב על המרקע ושיתפו באתגרים שלהם ובהצלחות הבלתי מוסברות. הראשון שבהם היה הרב מנחם מענדל בלוי, השליח בבאר אורה, שכונה בבאר שבע. הרב בלוי תיאר ברגע רב איך סייע לנער בר מצווה לקנות תפילין ולחגוג בר מצווה. "הסיפור הזה ממחיש מדוע חשוב שיהיה שליח בכל מקום ומקום, גם כאן בבאר אורה".

בשלב זה נראה על המרקע השליח הראשי לתל אביב הרב יוסף גרליצקי שדיבר על הדאגה ואהבה של המשלח, הרבי, לכל שליח ושליח ושיתף בסיפור מצמרר על הרבי שהזכיר באמצע ניגון בהתוועדות ב-770 שמו של חסיד שהיה זקוק לרפואה.

מזכיר בית הדין של חב"ד, הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי לומר את פרק התהילים של הרבי כשהקהל מתבקש לעמוד על רגליו. לאחר מכן תיאר הרב ירוסלבסקי מפגשים מיוחדים עם הרבי.

הרב שלום דובער הרצל, משלוחי הרבי לרמת הגולן, סיפר על המחלה בה התמודד ועל האתגר העצום שהמחלה התגלתה גם אצל בנו. האמונה הלוהטת בה היו שרויים האב ובנו לאורך כל ימי המחלה צמררו וריגשו את כל המשתתפים. בסיום הפרק המטלטל בזה עלו האב ובנו לשיר את "כי רגע באפו" וסחפו את הקהל הגדול.

השחקן צביקה הדר סיפר על בקשר ובחיבור שלו לתורה ולמצוות ולחיי המסורת. הדר דיבר על הרבי ושלוחיו ודיבר בשבחו של הצבא היהודי הגדול בעולם.

יו"ר צעירי חב"ד, הרב אהרונוב,תיאר בהרחבה את הפעילות חסרת התקדים של צעירי חב"ד, שהולכת ומתעצמת, על ידי שורת אגפים דומיננטיים, המלויים את השלוחים בכל ימות השנה.

את המעמד המיוחד חתם הרב ליפסקר שהקדיש פרק מיוחד בדבריו לשלוחות הרבי, שגדשו את עזרת הנשים בהמוניהן. הרב ליפסקר ביקש מהזמר שמחה פרידמן להקדיש לשליחות את הניגון "אשת חיל".

המעמד הגדול נחתם בריקודים סוחפים על רקע "ניגון השלוחים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו