מתחם בדיקות קורונה בשער בנימין
מתחם בדיקות קורונה בשער בנימין צילום: דוברות בנימין

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ קרא לממשלה לתת לרשויות את האחריות על מערך הבדיקות אך הממשלה לא נענתה עד כה לקריאה.

בינתיים, גנץ החליט כי המועצה תקדם בעצמה פעולות להרחבת מספר מתחמי הבדיקות, וצוות הקורונה של המועצה פעל בשיתוף פעולה עם חברת אינווזי׳ן care להרחבת המתחמים ולצמצום התורים.

מתחם ״הבדק וסע״ לבדיקת אנטיגן מפוקח מהבודדים בארץ שהוקם בשער בנימין מצטרף למתחמים רגילים ביישובים עלי ונריה. בתחילת השבוע צפויה החברה להרחיב את מספר המתחמים ביישובים, במזרח ובמערב בנימין וכן ביישובי גוש אדומים.

ראש המועצה ישראל גנץ הגיע הבוקר (שישי) למתחם ׳הבדק וסע׳ בשער בנימין ובחן את עבודות ההקמה מקרוב יחד עם אנשי החברה. ״יש לנו חובה להשתדל להקל על התושבים. כפי שנהגנו לכל אורך תקופת הקורונה, אנו לא ממתינים להוראות ולצעדים של משרדי הממשלה ונעניק את השירות המקסימלי לטובת תושבי בנימין", אמר גנץ.

במועצה האזורית בנימין מסבירים עוד כי המהלך נועד לאפשר כמה שיותר שגרה לתושבים. "לא יכול להיות שהממשלה מחייבת ביצוע בדיקות, אך לא מעמידה אפשרות סבירה לאזרחים להיבדק. לכן, הנחה ראש המועצה לא להמתין לממשלה ולשתף פעולה עם חברות הבדיקות למען התושבים. אנחנו מאמינים שכבר בתחילת השבוע תושבי בנימין ירגישו את ההבדל", אומר דובר המועצה יהודה עמרני.

חברת אינווז׳ין care היא אחת מחמש הזכייניות של משרד הבריאות לבדיקות אנטיגן מפוקח ללא תשלום לזכאים, כפי שאושר על ידי משרד הבריאות ובדומה לבדיקות של מד״א ואיכילוב וול.

מועצת בנימין זכתה בשנה שעברה להוקרה מנשיא המדינה לשעבר ריבלין על תפקודה בניהול משבר הקורונה.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7