למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעהצילום: Yonatan Sindel/Flash90

40,430 מאומתים חדשים לנגיף הקורונה אובחנו אתמול (חמישי) בישראל לאחר שבוצעו 319,572 בדיקות.

בבתי החולים מאושפזים 306 חולים שמצבם מוגדר קשה, מהם 76 מונשמים. מניין הנפטרים מקורונה בישראל עומד על 8,293 בני אדם. מקדם ההדבקה ירד ל-1.8, שיעור הבדיקות החיוביות הוא 12.65%.

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין הודיע כי נמצא חיובי לקורונה, וביקש מכל מי שפגש אותו בימים האחרונים להיבדק גם הוא. "לאחר שחשתי חולה וביצעתי שתי בדיקות אנטיגן - ביתית ומוסדית, יצאתי חיובי לקורונה. מבקש מכל מי שפגש אותי בימים האחרונים לבצע בדיקה לפי הכללים של משרד הבריאות. אמשיך לנהל את פעילות משרד הבינוי והשיכון מהבידוד הביתי באמצעות זום", אמר אלקין.

גם היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל, ד"ר איל חולתא, נמצא הבוקר (ו׳) חיובי לנגיף הקורונה. ראש הממשלה וצוותו נבדקו בבדיקות אנטיגן וקיבלו תשובה שלילית.

ביום ראשון הייתה אמורה להתקיים ישיבת קבינט מדיני-ביטחוני, אך היא בוטלה משום שהיועץ לביטחון לאומי, שר החוץ, שר השיכון, השר לביטחון הפנים ואחרים מאומתים לקורונה.

בתוך כך, תת-זן של האומיקרון המכונה BA2 הגיע לארץ וכבר נדבקו 20 בני אדם שהתגלו בריצופים גנטיים בישראל.

כרגע ידוע על ה-BA2 שיש לו אף יותר מוטציות מלאומיקרון המקורי ולכן יש מדענים בעולם שהעלו השערה שהוא עלול להיות יותר אלים. כאמור, כרגע מדובר בהשערה בלבד, וחשוב לציין שאין ודאות וידיעה מוחלטת לגבי זה.

תת-הזן נראה לראשונה בסין לפני כמה שבועות. החשד הוא שמקורו בהודו. הוא אותר גם בדנמרק, אוסטרליה, קנדה סינגפור ומהשבוע האחרון גם בישראל. מדענים בארץ אמרו לכאן חדשות שהם מוטרדים ממנו בגלל השינויים שבו, ובגלל המוטציות הרבות יותר שלו.

במשרד הבריאות אמרו כי "וריאנט BA2 הינו וריאנט המתפתח לצד האומיקרון ונמצא במעקב של משרד הבריאות ומדינות נוספות בעולם. בשלב זה אין עדות לכך שהוא מתנהג אחרת מהאומיקרון. משרד הבריאות יעדכן את הציבור בכל התפתחות רלוונטית".