מנדלבליט ונתניהו
מנדלבליט ונתניהו Olivier Fitoussi & Yonatan Sindel/Flash90

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו יחתום על הסדר טיעון? מי שדוחפים להסדר כזה הם בעיקר עורכי הדין שלו, אך במשפחת נתניהו מתנגדים נחרצות להסדר - ומעוניינים להמשיך את המשפט. כך פורסם אמש (חמישי) בכאן 11.

מקורבים לנתניהו אמרו לכאן חדשות כי ראש האופוזיציה לוקח בחשבון שחתימה על הסדר עלולה להביא לסוף דרכו הפוליטית.

הסדר טיעון עם נתניהו, אם ייחתם, צפוי להיות על עבירת הפרת אמונים - במקום עבירת השוחד שבה הואשם. פרקליטים בכירים שהיו חלק מהצוות שבחן את התיקים לקראת כתב האישום, כולל מי שחשבו שצריך להאשים את נתניהו בשוחד, הגיבו היום בפעם הראשונה להסדר אפשרי וטענו בשיחה עם כאן חדשות כי הסדר כזה יכול להיות דווקא ראוי. על המגעים להסדר טיעון פרסם לראשונה העיתונאי בן כספית.

תנאי הסף להסדר של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הוא כי כבר עכשיו התביעה תפנה לבית המשפט ותבקש כי ייקבע שיש קלון במעשים. המשמעות תהיה הרחקתו מהחיים הציבוריים ל-7 שנים. זאת, בנוסף להודאה של נתניהו והרשעתו בעבירת שחיתות שלטונית ומאסר בפועל שירוצה באמצעות עבודות שירות.

נתניהו מעוניין שמשכן יהיה עד שלושה חודשים, בשל הסעיף בחוק שמקנה ליו"ר ועדת הבחירות סמכות לקבוע שיש קלון כשמדובר בתקופה ארוכה יותר. ככל שנתניהו יסכים למסגרת הזו, גורמים המעורים בעניין מבהירים כי ייפתח משא ומתן לכניסה לפרטי ההסדר.

למרות המגעים להסדר, לפי שעה לא מתקיים משא ומתן עם הנאשמים האחרים בתיק - בני הזוג אלוביץ' ונוני מוזס. גורמים בסביבת אלוביץ' אמרו הערב כי הם ערוכים לנהל את המשפט עד תום ומאמינים שיש סיכוי לזכותו מעבירת השוחד. גם מוזס לפי שעה לא מנהל משא ומתן להסדר, אך בסביבתו מעדיפים לשמור על עמימות בנוגע למהלך עתידי כזה מול הפרקליטות.

יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, נשאל היום במועדון העסקי-אקדמי באוניברסיטת תל אביב אם עסקת טיעון עם נתניהו עשויה להפיל את הממשלה, והשיב: "אני לא יודע ממה חוששים, לא שמעתי את זה מאף אחד".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7