שובאל צדוק בן גביר
שובאל צדוק בן גבירצילום: פרטי

שובאל צדוק בן ה-16, בנו הבכור של חבר הכנסת איתמר בן גביר וכדורגלן צעיר, רשם משחק ראשון במדי מועדון כדורגל ירמיהו חולון, תחת הדרכתו של נתי מזרחי. הקבוצה ניצחה בחוץ את בית"ר פתח תקווה בתוצאה 0:6, כשאחד מהשערים שייך לשובאל צדוק בן גביר הצעיר.

בראיון לאתר "ONE" סיפר בן גביר הצעיר: "כל כך התרגשתי מהשער, ומהמשחק עצמו. לא האמנתי שזה קורה לי. ללא התמיכה של נתי, המאמן, זה לא היה קורה".

שובאל שגדל בקריית ארבע שיחק בילדותו כדורגל עם חבריו, אבל מעולם לא חשב שיגיע לשחק בקבוצה כדורגל שמתמודדת בליגה תחת מסגרת רשמית. "בקריית ארבע אין באמת איפה לשחק. לא היה שם מקום רציני לשחק בו. כשעברתי למקווה ישראל בחולון, הבנתי שיש לי אחר הצהריים זמן לפנוי שאני יכול להשקיע אותו, מלבד הבורסה – שם אני סוחר, גם בכדורגל, אחד התחביבים האהובים עליי.

''כשהתחברתי לאנשים הנכונים ארגנו לי מספר משחקים, לראות האם באמת יש כאן שחקן שאפשר לעבוד איתו. כשכולם סביבך משחקים כדורגל מכיתה ג' ואתה בפעם הראשונה טועם מהדבר הזה, אתה מבין שצריך ללמוד לשחק כדורגל באמת. זה לא סתם לקחת כדור ולבעוט לשער".

שובאל נשאל איך אבא הגיב כששמע על החלטתו לשחק כדורגל בירמיהו חולון. "בהתחלה, האמת היא, שהוא לא התלהב מזה כל כך. הוא אמר שמשחקים בשבת, קצת היה קשה לו לקבל את זה. אבל הוא תמיד אמר לי שאלו החיים שלי ושאעשה מה שטוב לי.

"הסברתי לו ואחרי שיחה עם המאמן, אמרנו שמשחקי בית אשחק רק אם זה במרחק הליכה ממני. במשחקי חוץ, שיתקיימו בשבתות, אני לא אהיה כחלק מהסגל. אבל עם הזמן השתכנע שאפשר לתת לזה הזדמנות. ההורים מגיעים לתמוך בי מהיציע באימונים כמתאפשר. זה מחמם את הלב", הוסיף שובאל.

ח"כ איתמר בן גביר סיפר כי "תמיד אהבתי כדורגל ועדין אוהד את בית”ר, אבל לא דחפתי את שובאל צדוק לשחק כדורגל מקצועני עם כל הבעיות הטמונות לספורטאי דתי. בכל מקרה, המאמן המוכשר והצוות של הקבוצה זיהו את הכישרון שלו ואני כמו כל אב גאה מגיע מידי פעם לאימונים ורואה את העשייה הנפלאה של ירמיהו חולון.

יו"ר עוצמה יהודית איחל לבנו: "מקווה שיצליח בענק אבל שיזכור תמיד שהכי חשוב בחיים זה להיות ירא שמים ואדם טוב ויישאר על הקרקע גם בעליות וגם במורדות. יאללה חולון".