החבורה של אסי ויהונתן
החבורה של אסי ויהונתן יח"צ

גל הקורונה הנוכחי הכניס לבידוד מאות אלפי ילדים בישראל והותיר פעם נוספת הורים מתוסכלים שנאלצים לעבוד מהבית, וילדים חסרי תעסוקה אשר "מטפסים על הקירות".

בימים האחרונים המצב החמיר וילדים רבים מוצאים את עצמם בבידוד בעוד חלק מחבריהם לכיתה לומדים כרגיל בכיתה.

בימים אלה יוצאת לדרך יוזמה חדשה ומסקרנת שמבקשת להקל הן על ההורים והן על הילדים. אמני הילדים המובילים של המגזר הדתי, בניצוחם של "אסי ויהונתן" המוכרים מערוץ "מאיר" לילדים החליטו להרים את הכפפה ויחד עם האגף לתרבות יהודית והתלמוד הישראלי יצרו את "החבורה של אסי ויהונתן" קייטנת התלמוד הישראלי.

מדובר ברצועה של שידור חי שישודר בשלושת השבועות הקרובים, כל יום במשך שלוש שעות וחצי בשעות הבוקר, ובשידור חוזר אחר הצהריים. במהלך הזמן הזה יוכלו הילדים לצפות בתוכן ערכי , אינטרקטיבי, לימודי ומשעשע, וההורים יוכלו לקבל את מרחב העבודה שהם כה זקוקים לו. ילדים שלומדים במסגרות יוכלו לצפות בתכנים בשעות אחר הצהריים. התכנים כוללים תפילות מונחות, לימוד יומי, סדנאות ספורט, אמנים אורחים, סדנת לימודי קסמים, ליצנות, הופעות, מוזיקה חיה, משחקים ותחרויות נושאות פרסים

"חשבתי שאני עומד להשתגע" מסביר אסי צובל, ממשתתפי הפרויקט, "הסתכלתי על הבן שלי בן ה-5 שנמצא איתי בבידוד ועד השעה 9 וחצי בבוקר הוא הספיק לראות 3 פרקים של פאוור ריינג'רס... הבנתי שיש עוד המון אנשים כמוני ושחייבים למצוא פתרון שהוא גם ערכי וגם לא יגרום לילדים להתייבש מול המסך..."

"לא מדובר פה בתכנית רגילה שילדים יישבו ויצפו בה", מוסיף יהונתן רוזנהק. "כל העניין הוא שאנחנו עושים שידור חי בהשתתפות מלאה של הילדים. הילדים יתפללו, יעשו ספורט, ישתתפו בתחרויות ויקבלו תוכן שהוא גם לימודי וגם מעצים. מה שמדהים היה לראות זה את ההיענות העצומה והמיידית של האמנים שרוצים לקחת חלק ולהשתתף. כולם מבינים את הבעיה וכולם רוצים לקחת חלק בפתרון".

ואכן צפויים להשתתף בקייטנה לא מעט אנשים. עד כה פורסם שגלילה רון פדר עמית, יאיר יעקבי, מתן צור, נדב נווה – ה"אנדרדוסים", ד"ר מולקולה, הקוסם אסף סלומון אריאל קרן, אביה הר נוי, והיד, כך מספרים לנו, עוד נטויה.

משדר הבכורה החגיגי של הקייטנה שיהיה ללא תשלום יערך הערב (שני) חמש ושידורי הקייטנה הסדירים יחלו למחרת בבוקר.

להצטרפות למשדר הפתיחה (ללא עלות) לחצו כאן

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7