אחמד טיבי
אחמד טיבי צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת מפנה אצבע מאשימה אל שר הבינוי זאב אלקין (תקווה חדשה) שלדבריו עומד מאחורי מבצע הנטיעות של קק"ל בנגב.

טיבי אמר לעיתונאי "הארץ" יוסי ורטר: "בממשלה הזו מי שנותנים את הטון הם שרת הפנים איילת שקד ושר השיכון אלקין. הוא עושה מה שהוא רוצה בנגב, היא רוקנה מתוכן את חוק החשמל, ופועלת לטרפד את ההכרה בכפרים הבדואיים. גם בעתיד היא תטרפד. זו ממשלת שקד־אלקין".

שר מהימין סיפר לוורטר כי כי מנסור עבאס לחץ להפסיק את הנטיעות בנגב בגלל לחץ שהפעילה עליו הרשימה המשותפת. "רע"ם הפכו את זה לאירוע, כי המשותפת הפכה את זה לאירוע", אמר השר, "גם לנו יש דעת קהל. בשבוע שעבר העברנו את חוק החשמל. מחצית מאזרחי המדינה שהלכו שולל אחר תעמולת הכזב של הליכוד משוכנעים שמכרנו את הנגב לבדואים. אם הממשלה תיראה ככזו שנכנעת לערבים, היא לא תשרוד".

ורטר מסביר מדוע ראש הממשלה נפתלי בנט לא הגיב לסאגת הנטיעות. "בנט לא פצה פיו, לא צייץ, גם לא קרא להרגעת הרוחות. הוא רשם נפקדות. את התורה הזו הוא למד מהמנטור: לא לקשור עצמך לכישלונות. אין זה אומר כמובן שלשכתו לא עקבה בדאגה אחר המתרחש.

"אישים בסביבתו קיימו קשר שוטף עם קוינט (מנכ''ל רמ''י ינקי קוינט). כביכול, כדי להתעניין, אובייקטיבית, מה הצפי, מתי הדחפורים ידוממו מנועיהם. בשום שלב בנט לא ביקש להפסיק. התחשיב שלו היה פוליטי: אם יגיד סטופ, לא רק האופוזיציה תעלה עליו עם די–9, גם הכנף הימנית בממשלתו תחבוט בו. מאידך, אם ימשוך ידיו המחיר שישלם יהיה לא נעים אבל לא נורא: כמה הצעות חוק אופוזיציוניות יעברו בקריאה טרומית.

"בינתיים, מרבית הנטיעות באזורים האסטרטגיים והדליקים, על פי סביבת רה"מ, כבר הסתיימו. אבל המהומות אינן שוככות. אולי הגשם ירגיע את הרוחות. בנט ולפיד מייחלים לכך. המטף שלהם הולך ומתרוקן", כתב ורטר בעיתון ''הארץ''.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7