יצחק אספה
יצחק אספה צילום: פלאש 90

הכדורגלן יצחק אספה שדרס והפקיר את ארי נשר ז''ל, בנו של הבמאי אבי נשר, שוחרר היום (ראשון) מכלא חרמון שם ריצה את עונשו.

ועדת השחרורים החליטה בשבוע שעבר על שחרורו המוקדם של אספה. פרקליטות המדינה שקלה אך החליט שלא לערער על כך.

כזכור, אספה הורשע בהפקרה לאחר פגיעה ובשיבוש מהלכי משפט, ונידון ל-4.5 שנות מאסר בפועל. באוגוסט 2020 החליט בית המשפט העליון על הפחתת עונשו של הכדורגלן, והוא גזר עליו שלוש שנות מאסר במקום ארבע וחצי שנגזרו עליו, וזאת בטענה כי "עונש המאסר שנגזר על אספה חורג באופן קיצוני מעונשים שנגזרו במקרים דומים".

אספה שוחרר מהכלא היום לאחר שנתיים מאסר, במקום שלוש שנות המאסר שנגזרו עליו.

בהחלטת ועדת השחרורים על שחרורו המוקדם של הכדורגלן נכתב: "לפי התרשמות גורמי שב"ס האסיר מודה בביצוע העבירות והפנים את חומרת מעשיו, כשלדבריו פעל בלחץ והגיב בפזיזות ובאימפולסיביות, מביע חרטה כנה על התנהגותו, מקבל אחריות מלאה, מביע צער על הקורבנות ובני משפחותיהם ואף בכוונתו לפנות למשפחה ולהביע את צערו על מעשיו".

תאונת הדרכים המחרידה אירעה ביום 24.9.2018, כאשר חברו של ארי נשר ז"ל הרכיב אותו על אופניים חשמליים והשניים נסעו בשדרות רוקח בתל אביב. לפתע סטו האופניים שמאלה לתוך נתיב הנסיעה המקביל, ורכב חולף שנסע בנתיב פגע בהם בעוצמה. אספה הוא שנהג ברכב הפוגע, ואולם הוא לא הועמד לדין בגין גרימת התאונה מאחר שאירעה שלא באשמתו ולא היה באפשרותו למנוע אותה.

אספה עזב את מקום התאונה בלא לעמוד על תוצאותיה ובלא להושיט עזרה לארי נשר ז"ל ולחברו ששכבו פצועים על הארץ, ובשל כך הוא הורשע בעבירה של הפקרה. כמו כן הורשע אספה בעבירה של שיבוש מהלכי משפט, בשל גרסה שקרית שמסר לשוטרים שחיפשו אחר הנהג הפוגע. אספה נעצר כארבע שעות לאחר התאונה.