חנין זועבי
חנין זועבי צילום: הלל מאיר/TPS

בית משפט השלום בנצרת גזר היום (ראשון) על חברת הכנסת לשעבר חנין זועבי שנת מאסר על תנאי למשך שלוש שנים וקנס בסך 75 אלף שקלים, בגין פרשיית הזיוף וכספי התרומות למפלגת בל"ד.

זועבי הודתה במסגרת הסדר טיעון כי בזמן גיוס תרומות לקראת הבחירות המקומיות בשנת 2013 היא וחבריה למפלגה הציגו מצגים כוזבים, לפיהם כסף שהתקבל ממקור שאינו ידוע הופקד בחשבונות הבנק של המפלגה כתרומה לגיטימית.

בחדשות 13 דווח כי בהסדר הטיעון הודו זועבי וחבר הוועד המרכזי לשעבר, אחראי מחוז המשולש מטעם המפלגה, מזכ"ל המפלגה לשעבר ועוזר הפרלמנטרי של ח"כ ממפלגת בל"ד - בעבירות של ניסיון קבלת דבר במרמה וזיוף. בנוסף, הוצגו בפני מבקר המדינה קבלות הנחזות להיות תרומות כדין.

עורכי הדין נמיר אדלבי, עמית חדד, חאלד תיתי ונועה מילשטיין - המשמשים כצוות ההגנה לזועבי מטעם מפלגת בל"ד, מסרו אחרי ההרשעה: "מההתחלה טענו שמדובר בתיק שמתאים לבדיקה ולטיפול במסגרת האפיקים של דיני הבחירות, ולא בתיק פלילי שמצדיק מעצר של עשרות חשודים וחקירה של מאות מעורבים. אנחנו שמחים שהפרקליטות השכילה להבין את הדברים כהוויתם וחזרה בה מכתב החשדות שכלל עבירות חמורות שלא היה להן בסיס".