ספרים. אילוסטרציה
ספרים. אילוסטרציה צילום: איסטוק

חנות ספרים של בעלים טורקי בשם 'עזיזיה' המפעילה שני סניפים בוינה, מאפשרת מכירה של ספרי איסלאם קיצוניים הקוראים להשמדת העם היהודי, לצד ספרות הכחשת שואה או ספרים אנטישמיים המזהירים מפני "קונספירציה עולמית ציונית".

מבקרים בחנות מצאו בה כותרים תחת שמות כמו 'מכת הציונות העולמית', 'היטלר צדק' ואפילו אוטוביוגרפיות של מחבלי חמאס.

בחנות לא מסתפקים רק בהחזקת הספרים, אלא לדוגמה, לצד ספר של המחבל עבדאללה ברגותי מוצגת המלצה לקנות אותו שבה נכתב בין היתר 'מדובר בגיבור שגרם נזק לכובשים הארורים וייצר פצצות ששימשו לניצחונות רבים במלחמה מול ישראל". ברגותי, נזכיר, אחראי למותם של 66 יהודים - ובין היתר הוביל את הפיגוע במסעדת סבארו בירושלים ובמדרחוב בן יהודה בעיר. על כך נשפט ל-67 מאסרי עולם.

עבד אל-חכים אורגי, מרצה לחינוך דתי אסלאמי באוניברסיטת פרייבורג פרסם קריאה להחרמת החנויות ואף לסגירתן. "מי שמפעיל את החנות מנסה לפגוע באופן ישיר בקהילה הטורקית באוסטריה בפרט ובאירופה בכלל שמתרחקת מהקיצוניים ומהקיצוניות".

"מי שמנסה להציג כערכים טורקיים את השנאה, הגזענות והאנטישמיות, מנסה לפגוע בתדמית של האזרחים הטורקים במדינות רבות באירופה. איננו איסלמיסטים ואנחנו דוגלים בסובלנות. את החנויות הללו צריך לסגור ואף פניתי לשם כך לגורמי השלטון", סיכם אורגי.