הסרטון הפופולרי
הסרטון הפופולרי צילום צסך מתוך הסרטון. יוטיוב. Pinkfong - Kids' Songs & Stories

זה לא חדש שהסרטון הכי נצפה ביוטיוב הוא שיר ילדים קוריאני, זה קרה כבר בנובמבר לפני יותר משנה, אבל הלהיט הפופולרי 'בייבי שארק' (Baby Shark) ממשיך לשבור כל שיא אפשר ועכשיו הוא הפך לסרטון הראשון ביוטיוב שעובר את העשר מיליארד צפיות.

השיר, שאמנם קיים כבר מ2016, הפך ללהיט רק בשלוש שנים האחרונות אחרי שהצליח לשבור את תקרת הזכוכית האסייתית והפך לשיר בינלאומי. מאז 2019 הוא כבר הספיק לככב בעשרות מצעדים, לקבל ביצוע כמעט בכל שפה אפשרית, תכנית ילדים מיוחדת, דגני בוקר פופולריים ועוד שפע של מרצ'נדייז.

עכשיו כאמור הכריש התינוק עושה היסטוריה נוספת, ואחרי שלפני שנה הדיח את הלהיט הענקי 'דספסיטו' ממקומו בראש רשימת התכנים הנצפים ביוטיוב, הוא ממשיך להשאיר לו אבק כשהוא חוצץ את רף העשר מיליארד צפיות. 10,024,659,346 נכון לרגע זה.

לא לגמרי ברור מה מקור השיר, אבל השיר והריקוד הנלווה הפכו לפעילות משפחתית די פופלרית בקומזיצים בעשורים האחרונים, ובגרסה הגרמנית שלו אפילו נעשה שימוש בשיר הנושא של הסרט 'מלתעות'.

הגרסה הנוכחית היא של Pinkfong, מותג השייך לחברת החינוך הדרום קוריאנית "SmartStudy", והיא נפתחת בסימפוניה התשיעית של דבוז'אק, שמזכירה את המוזיקה מהסרט מלתעות.