בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

גורם בכיר בפרקליטות המדינה אומר הערב (ראשון) לערוץ 7 כי קיים "סיכוי קלוש" לחתימת עסקת טיעון בין נתניהו ליועמ"ש אביחי מנדלבליט.

"לדעתי הסיכוי שיהיה פה הסדר הוא קטן מאד, עד כדי קלוש", אמר הגורם הבכיר. "התקשורת הולכת הרבה יותר קדימה מהמציאות. אין מבחינה מעשית כמעט זמן".

לדברי הבכיר, "גם אם ההגנה תסכים לתנאים של היועץ ולצורך העניין נתניהו יסכים להיפרד מהקריירה הפוליטית שלו, עדיין צריך לנהל מו"מ שלם מול צוות התביעה שמנהל את התיק על כל תו ותג ועל כל ניואנס בניסוחים. זה לא כל כך פשוט".

ראש הממשלה לשעבר נתניהו ומשפחתו נפגשים הערב עם עורכי דינו ומקיימים התייעצות בנוגע לעסקת הטיעון. הפגישה מתקיימת בביתו של אחד מעורכי הדין בשכונת רמת חן ברמת גן.

ככל הידוע, שרה נתניהו שינתה את עמדתה בסוף השבוע האחרון וכעת היא מתנגדת לעסקה. גם שני הבנים - יאיר ואבנר - מתנגדים להגעה להסדר.

רעיית ראש הממשלה לשעבר טוענת כי בעלה לא עשה כלום ואין סיבה שהוא יפרוש מהחיים הפוליטיים כפי שהמתווה המסתמן ייאלץ אותו לעשות. בקרב סנגוריו של נתניהו עדיין יש הסכמה שיש ללכת להסדר.

נשיא בית המשפט העליון בדימוס, אהרן ברק, התייחס בצהריים (ראשון) בריאיון לתמר אלמוג בכאן רשת ב למעורבותו במגעים להסדר טיעון עם נתניהו.

בריאיון לתוכנית בחצי היום הוא הסביר: "אמרתי שנתניהו היה מגן על מערכת בתי המשפט, וזה נכון. בכל פעם שהיו התקפות על בית המשפט ופניתי אליו כנשיא הוא היה מגן. יחד עם זאת, מרגע שהוגש נגדו כתב אישום חלה תפנית חדה וחמורה בעמדתו, והוא הופך במקום המגן של בית המשפט למנתץ של המערכת הזו".

"עמדתי היא שמן הראוי לאשר את עסקת הטיעון, משום שהאישור הזה מוציא את העוקץ מההריסה של מערכת בתי המשפט", הסביר נשיא העליון בדימוס. "נתניהו בעצם אומר 'אני מודה' שהוא אחראי על האישום שניתן. אני חושב שזה דבר כל כך חשוב ודרמטי, ושבמשקולות הפנימיים של האיזונים ידו על העליונה".

נפתלי בנט לפרשנים הפוליטיים: הממשלה יציבה לע"מ

מוקדם יותר, ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס לחשש מהתפרקות הממשלה בעקבות הסדר טיעון עם נתניהו, ואמר: "זו ממשלה של עשייה. לכל הפרשנים הפוליטיים, לצד כל הגרפים והתרחישים – תנוח דעתכם, ממשלת ישראל עובדת ותמשיך לעבוד למען אזרחי ישראל".