השר עודד פורר
השר עודד פורר צילום: ערוץ 7

שר החקלאות עודד פורר (ישראל ביתנו) שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm על אפשרות להסדר טיעון של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו ובמידה וייחתם על השפעתו על הממשלה הנוכחית.

"הממשלה לא תיפול, היא יציבה ויש עוד הרבה דברים שהיא עשתה וצריכה לעשות", הצהיר השר פורר והוסיף, "המערכת הפוליטית תשתנה, ייקח זמן עד שהתמונה תתבהר. בליכוד צפויות להם, במידה וזה מה שיהיה, מלחמות ירושה עקובות מדם. אני מתמקד בעשייה ופחות בפוליטיקה".

על ההתנהלות הממשלה הנוכחית אמר כי "הקואליציה הזו לא שקטה ויש בה מחלוקות מהיום הראשון, לא הסתרנו לרגע שיש תהום פעורה. אנחנו יודעים לשבת ביחד כדי להתרכז בבעיות שמטרידות את מדינת ישראל, בתוך הבעיות יש נושאים שהם על סדר היום וביניהם חוק האזרחות. כל אחד בממשלה ראוי שיביע עמדה וגם בתוך הממשלה המורכבת הזו יש מנגנונים של קבלת החלטות. יש ציפייה שבוועדת השרים לחקיקה כל חוק יעבור פה אחד או ירד פה אחד - לא, יש רוב ומיעוט. זה היה כך גם בממשלות הקודמות".

בהמשך השיחה, הביע השר פורר את עמדתו בנושא חתימת הסדר הטיעון של נתניהו. "אני לא חושב שאני צריך להביע אם אני בעד או נגד, זה עניין משפטי ומי שצריך להכריע פה זה גורמים משפטיים. יש פה החלטה של נתניהו והחלטה של היועמ"ש, מבחינתי זה מסלול שנוסע לידנו. אני עצוב ראש ממשלה עומד לדין, אני לא חושב שזה סימן טוב וזה לא משהו שמשמח אותי".