מנדלבליט ונתניהו
מנדלבליט ונתניהו Olivier Fitoussi & Yonatan Sindel/Flash90

בפגישה שהתקיימה הערב (ראשון) בין יו"ר האופוזיציה ח"כ בנימין נתניהו ומשפחתו לבין עורכי דינו של נתניהו הוחלט להתקדם בכיוון של הסדר טיעון, כך דווח בחדשות 12.

על פי הדיווח, בסביבת נתניהו הביעו חשש מהביקורת הציבורית הקשה שהוטחה ביועץ המשפטי לממשלה, וייתכן שיש לו גם "אופוזיציה" בתוך הפרקליטות שתסכל את ההסכם.

אם מנדלבליט יצליח לאשר את העסקה עוד לפני סיום תפקידו בסוף החודש, נתניהו ילך ככל הנראה לעסקה איתו אותה מגדירים עורכי דינו 'מצויינת'.

לצד עו"ד בן צור ועו"ד עמית חדד המייצגים את נתניהו במשפט, גם עורך הדין ד"ר יוסי כהן שמלווה את המשפחה והמקורב נתן אשל.

גורם בכיר בפרקליטות המדינה אמר הערב לערוץ 7 כי קיים "סיכוי קלוש" לחתימת עסקת טיעון בין נתניהו ליועמ"ש אביחי מנדלבליט.

"לדעתי הסיכוי שיהיה פה הסדר הוא קטן מאד, עד כדי קלוש", אמר הגורם הבכיר. "התקשורת הולכת הרבה יותר קדימה מהמציאות. אין מבחינה מעשית כמעט זמן".

לדברי הבכיר, "גם אם ההגנה תסכים לתנאים של היועץ ולצורך העניין נתניהו יסכים להיפרד מהקריירה הפוליטית שלו, עדיין צריך לנהל מו"מ שלם מול צוות התביעה שמנהל את התיק על כל תו ותג ועל כל ניואנס בניסוחים. זה לא כל כך פשוט".

עם זאת, עדיין לא ברור מה עמדת משפחתו של נתניהו. על פי הערכות שרה נתניהו שינתה את עמדתה בסוף השבוע האחרון וכעת היא מתנגדת לעסקה. גם שני הבנים - יאיר ואבנר - מתנגדים להגעה להסדר.

רעיית ראש הממשלה לשעבר טוענת כי בעלה לא עשה כלום ואין סיבה שהוא יפרוש מהחיים הפוליטיים כפי שהמתווה המסתמן ייאלץ אותו לעשות. בקרב סנגוריו של נתניהו עדיין יש הסכמה שיש ללכת להסדר.