מתנגדי החיסונים באיטליה ניסו למצוא פתרון יצירתי שיאפשר להם לקבל את תעודת ההתחסנות, שתאפשר להם להיכנס למקומות ציבוריים רבים, מבלי לקבל את החיסון עצמו.

בפאלרמו, הצליחו מספר מתנגדי חיסונים לשכנע אחות בת 58 העובדת במרכז רפואי להעמיד פנים כאילו היא מזריקה להם את החיסון, תוך שהיא מרוקנת את החיסון עצמו לתוך מטפחת נייר לפני שהיא מזריקה להם, וכך הצליחו לקבל תעודת מתחסנים ללא קבלת החיסון עצמו.

בצילומים שפרסמה משטרת איטליה ממצלמה נסתרת, נראית האחות במרכז הרפואי בפאלרמו כאשר היא ממלאת את המזרק בנוזל החיסון, אך שניה לפני שהיא מזריקה אותו אל הזרוע של המטופל, היא מרוקנת את נוזל החיסון אל תוך מטפחת נייר. לאחר מכן קיבלו המטופלים, המתנגדים לחיסוני הקורונה, תעודה כי התחסנו.

האחות נעצרה והיא מואשמת בזיוף ומעילה באמון. לאחר חקירה התברר כי האחות נהגה לבצע את "ההצגה" של החיסון גם לקרובי משפחה וחברים שהיו ידועים כמתנגדי חיסונים, על מנת לאפשר להם לקבל את תעודת ההתחסנות.

זו לא הפעם הראשונה בה נעצרת אחות באיטליה באשמת כי העניקה חיסוני דמה או לא חיסנה כלל מתנגדי חיסונים, על מנת שיוכלו לקבל תעודת מתחסן. באנקונה נעצרה אחות שהעמידה פנים כי היא מזריקה חיסונים למתנגדי חיסונים, תמורת שוחד.

משטרת איטליה עצרה בחודשים האחרונים עשרות רופאים ואחיות בחשד כי העניקו זריקות דמה, או העמידו פנים כי הם מחסנים מתנגדי חיסונים, תמורת שוחד שהגיע עד לסכומים של 400 יורו מכל אדם.