רכב שטח
רכב שטחצילום: FREEPIK

כל מי שיש לו רכב שטח יודע שהוא לא יכול לוותר עליו. רכב שטח הוא לא רכב עירוני רגיל, אלא רכב חזק ואיכותי שאפשר לנסוע איתו לא רק בעיר או במושב, אלא גם ובעיקר בתנאי שטח קשים יותר כמו אזור סלעי או מדברי.

כל מי שאוהב טיולים בחיק הטבע ומוכן להגיע רחוק כדי להינות מהנוף, פשוט יודע שהוא צריך לרכוש רכב שטח.

אבל כמו כל רכב, גם רכבי השטח זקוקים לתחזוקה מתמדת, וכדי לעשות זאת יש צורך לבצע שיפור ביצועי מנוע, שהרי המנוע הוא זה שגורם לרכב לנוע ולזוז על גבי כל שטח ובכל מזג אוויר.

אז אם אתם באמת מעוניינים לשמור על רכב השטח הפרטי שלכם, כדאי ללמוד יותר על ביצועי המנוע ועל השיפורים שאתם יכולים לעשות ברכב שלכם.

שיפורי המנוע המומלצים שכדאי להכיר

כל מי שיש לו רכב שטח יודע שמבחינת שיפורי מנוע השמים הם הגבול. מכיוון שמדובר ברכב חזק שמיועד לתנאי שטח שבו המנוע מתאמץ ללא סוף, חשוב לעקוב אחר ההתפתחויות ולבצע שינויים ושיפורים במנוע אם צריך.

ראשית, חשוב להבין ששיפורי מנוע כוללים לא רק את רכיבי המנוע עצמו, אלא חלקים נוספים לרכב המאפשרים נסיעה חלקה ובטוחה יותר ובכך גורמים למנוע להתאמץ הרבה פחות. דוגמאות לחלקים אלה יכולים להיות בלמים טובים ואיכותיים, צמיגים חזקים ומשופרים יותר, מערכות פליטה וגם המערכות הממוחשבות של הרכב. דבר שני, חשוב להבין ששיפורי המנוע מתחלקים לשניים: שיפורים קוסמטיים ושיפורים ביצועיים. מבין השיפורים הקוסמטיים ניתן להזכיר מכסה מנוע מעוצב עם כונס אוויר, צביעה ייחודית, אגזוז, ריפודים ספורטיביים וכדומה.

השיפורים הביצועיים יותר, כשמם כן הם, נועדו לשפר את המנוע ולחזק את הביצועים שלו. מבין השיפורים האלה ניתן להזכיר תוספת פילטר פתוח, מערכת פליטה חופשית, מנוע המגיע עם מגדש טורבו, החלפת מחשב ושיפור הביצועים שלו, שיפור מתלים אם רוצים להסב את רכב השטח לרכב ספורטיבי יותר, שיפור מערכות בלימה, שיפור הצנרת ועוד.

איך בוחרים את החלקים לשיפור מנוע?

אחד הדברים הבולטים והמשמעותיים יותר שאתם צריכים לעשות הוא לבחור את החלקים המתאימים לשיפור המנוע. בשביל זה כדאי לבחון כמה פרמטרים משמעותיים:

  • באיזו תדירות אתם משתמשים ברכב השטח – בכל כמה זמן יוצא לכם להשתמש ברכב השטח? האם אתם משתמשים בו באופן קבוע ויש לכם אפילו חברה משלכם לטיולי רכבי שטח? או שאולי אתם לוקחים את הרכב רק בסופי שבוע? בהתאם לכך, חשוב לבדוק את המנוע ולראות אם יש חלקים שצריך להחליף או לאילו שיפורים בביצועים הוא זקוק באמת.
  • באילו תנאי שטח אתם נוסעים – תנאי השטח משפיעים על המנוע של הרכב. ככל שמדובר בתנאים קשים יותר לנסיעה, כך המנוע של הרכב מתאמץ הרבה יותר. כך, שאם אתם נוסעים דרך קבע בתנאי שטח סלעיים ומורכבים כמו המדבר, כדאי לחשוב על שיפורים משמעותיים לרכב.
  • האם מדובר ברכב שטח חדש או יד שנייה – אם זהו רכב שטח חדש שהוצא כרגע מהניילונים, סביר להניח שתרצו לחכות קצת עם השדרוגים. לפני הכול כדאי להתרגל לרכב, לנסות אותו בשטח ורק לאחר מכן לגשת למנוע. מכל מקום, אם מדובר ברכב יד שנייה או אפילו שלישית, כדאי לבדוק אותו טוב יותר ולבחון את המנוע מקרוב. כי אולי במקרה זה תזדקקו לשיפורים ושדרוגים שלא חשבתם עליהם מקודם.
  • ממי אתם רוכשים את הרכיבים – אחד הדברים החשובים ביותר שכדאי לבדוק הוא החברה שממנה אתם רוכשים את המוצרים לביצועי המנוע. חשוב לבחור בחברה איכותית שמציעה שיפורי מנוע באחריות.
  • עד כמה אתם מוכנים להשקיע בשיפור ביצועי מנוע – כל מי שיש לו רכב שטח יודע שמדובר בהשקעה, בייחוד אם אתם מעוניינים בשדרוגים שונים. אז לפני שמוציאים כסף, כדאי שתשאלו את עצמכם לאילו שיפורי מנוע אתם זקוקים בדיוק, כמה הם יעלו לכם, האם הם כדאיים ועוד.

מה כדאי לבדוק כאשר מחפשים חברה לשיפור ביצועי מנוע?

בחירת חברה המציעה רכיבים וחלקים לשיפור ביצועי מנוע צריכה להיעשות בכובד ראש, אחרי הכול זוהי החברה שתהיה אחראית על בטיחותו של הרכב שלכם. לפיכך, ישנם כמה דברים שכדאי לברר. ראשית, האם החברה מציעה אחריות על החלקים והרכיבים? חברה מקצועית דואגת לרכב השטח שלכם ולבטיחות שלכם לא פחות ממכם, והיא תדאג להציע רכיבים תואמים וייחודיים. שנית, גם אם אתם מעוניינים להשקיע ברכב השטח שלכם מעל ומעבר, כדאי לבדוק את המחירים הממוצעים בשוק ולראות אם הם תואמים למחירים שמציעה החברה. שלישית, חשוב לבדוק אם לחברה יש ניסיון בייבוא רכיבים ושיפורים לרכבי שטח ועד כמה יש אנשים שמוכנים להמליץ עליה. כי אחרי הכול, אין דבר טוב יותר מניסיון אישי. ולבסוף, אם החברה מוצאת חן בעיניכם ואם הרכיבים המוצעים לכם הם באמת ברמה, כדאי לשמור על קשר ולהתעדכן במוצרים לשיפור מנוע הקיימים בשוק.

משפרים מנוע עם Peak Power Racing

אם אתם מעוניינים לשפר את ביצועי המנוע שלכם על הצד הטוב ביותר ולהכניס להם שדרוגים, אתר Peak Power Racing הוא האתר הנכון לכם. מהיום והלאה מבצעים שיפור ביצועי מנוע לרכב שטח באתר PPRACINGומתחילים לראות את התוצאות באופן מיידי. אם תיכנסו לאתר, תגלו מאפיינים שונים שיעזרו לכם לשפר את המנוע ולעלות על כל שטח בביטחון רב. מבין שיפורי המנוע הקיימים ניתן להזכיר קיט טורבו גדול, חגורת רצועה גי בוסט, פורק לחץ, סעפת יניקה ועוד. והחלק הכי טוב הוא שכדי לשפר את המנוע את לא צריכים לצאת מהבית. היכנסו לאתר כדי לבחור את הרכיבים של המנוע ולראות אילו שיפורים אתם יכולים לעשות. ומי יודע, ייתכן שתקבלו רעיונות לשיפור מנוע שלא חשבתם שהם קיימים עד שלא ביקרתם באתר.