לימוד טכנולוגי ברמה גבוהה
לימוד טכנולוגי ברמה גבוהה צילום: באדיבות ישיבת תמ"ר

מה אתם יותר? רוחניות או גשמיות? מתמטיקה או מילים? מוח ימני או מוח שמאלי? בתמ"ר לא מאמינים בהפרדה, אלא הולכים על שניהם בכל הכוח. ישיבת תמ"ר ששוכנת בישוב נטור ברמת הגולן היא ישיבה מדעית טכנולוגית מבית רוח הגולן.

השילוב המיוחד שלה בא לידי ביטוי בהשקעה גדולה בתשתיות הרוחניות והתורניות של הישיבה. בין היתר סדרי לימוד בבית מדרש, התוועדויות ברוח חסידית, לימוד יומי לבחירה ועוד. בנוסף, פועלת מעטפת חברתית תומכת עם חוגים, טיולים ומסעות.

לצד אלה מפתחת הישיבה עוד ועוד מגמות טכנולוגיות מרשימות, תכניות מיוחדות עם אקדמיה, תחרויות טכנולוגיות, קורס יזמות עם מנטור מהתעשייה והאקטונים. התלמיד יכול לבחור בין הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים, הנדסת תוכנה וכן מגמת פיתוח ועיצוב מוצר. במגמות אלו, התלמיד ניגש כבר בכיתה י"א ל 5 יחידות לימוד בצד העיוני, ובכיתה י"ב הוא בונה פרויקט גמר מעשי ברמה גבוהה, שמעניק לו 5 יחידות נוספות.

לפרטים והרשמה לימים הפתוחים בישיבת תמ"ר לחצו כאן

בשנה האחרונה הישיבה מעלה הילוך אפילו יותר בשיתוף פעולה מפתיע ומעניין עם "משימת רקיע" שבמסגרתה יישלח הישראלי השני לחלל והראשון בתחנת החלל הבינלאומית. המשימה שמובילה קרן רמון בשיתוף סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות המדע והטכנולוגיה, נועדה לעורר השראה בקרב הדור הצעיר ולקדם ולהרחיב את תעשיית החלל הישראלית.

במסגרת משימת רקיע יישלחו לתחנת החלל הבינלאומית למעלה מ- 30 ניסויים שיבוצעו על ידי איתן סטיבה בתחנת החלל הבינלאומית. אחד מהניסויים הוא ניסוי ILAN-ES בהובלתו של פרופ׳ יואב יאיר מאוניברסיטת רייכמן ופרופ׳ קולין פרייס מאוניברסיטת תל אביב. הניסוי עוסק בתצפיות מהחלל ומכדור הארץ על סופות ברקים ועל תופעות אופטיות באטמוספירה העליונה, הקשורות לברקים חזקים במיוחד.

לניסוי, שותפים בתי ספר מכל רחבי הארץ והעולם אשר לוקחים חלק בביצוע תצפיות מכדור הארץ. התצפיות מבוצעות לפני השיגור של איתן סטיבה לחלל ויבוצעו גם במקביל לתצפיות שהוא יבצע בחלל.

כך, בין היתר משימת רקיע מנגישה חינוך טכנולוגי בחקר החלל למערכת החינוך.

לפרטים והרשמה לימים הפתוחים בישיבת תמ"ר לחצו כאן

התלמידים יוכלו להיות שותפים ללמידה על חוקי האסטרופיזיקה- מאופטיקה ועד חשמל, לנתח תמונות של ברקים ושדונים ולשלוח לחוקרים, ולחוש מחוברים לטיסה המסחרית הישראלית הראשונה לחלל.

כל אלה לא פועלים בחלל הריק ומחוברים עמוק לחזון של ראשי הישיבה: לחבר תורה ומדע, ולהציב בחזית המחקר והטכנולוגיה אנשי תורה המחוברים לתורת ישראל.

"אנחנו מתחילים תמיד קודם כל מהקודש, מלימוד תורה שמנכיח ומעצים את הצמיחה של הטכנולוגיה מתוך עולם של קדושה". מתאר ראש הישיבה ומנהלה הרב אלחנן לוי, "כך גם בתחום החברתי, הרצאות ומפגשים עם דמויות שחיים את החיבור הזה, בהנדסה ובהייטק ובתחומים נוספים. הישיבה מחנכת את תלמידיה לחשיבה יצירתית ובלתי קונבנציונאלית תוך דגש גדול על יזמות, פיתוח יכולות למידה וחשיבה ולא רק שינון ידע שקיים בכל מקום."

נראה שבתמ"ר לא רק מבטיחים אלא גם מקיימים. אנחנו נמשיך לעקוב ולצפות לאסטרונאוט חובש הכיפה הראשון. מי יודע איך מתנהלת הכיפה בסביבת תת כבידה?

לפרטים והרשמה לימים הפתוחים בישיבת תמ"ר לחצו כאן