טל יושובייב
טל יושובייב צילום: חוננו

תושב שכונת שמעון הצדיק, טל יושבייב, פנה בעזרת עורך דינו חיים בלייכר מארגון 'חוננו' למפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, בדרישה להגברת האבטחה בשכונת שמעון הצדיק.

יושבייב, שסובל מאלימות כלפיו וכלפי רכושו ומהצתות רבות של רכבו, פנה למפקד המחוז לאחר אירוע אלימות נוסף נגדו, שעה שירד לפנות זבל. במכתבו מתאר עורך דינו של יושבייב את מסכת האלימות הקשה שחווה משפחתם בשכונה.

"בשבוע שעבר, יממה לאחר שרכבו הוצת כליל, הותקף מרשי בעת שהלך לזרוק את הזבל לאור יום ע"י חבורה גדולה של פורעים מאיימים. בין היתר, קיללו הללו את מרשי, ופורעת אחת אף ניגשה למרשי ודחפה אותו, בזמן שאחד הפורעים ניסה לחטוף למרשי את מכשיר הפלאפון בכוח. בהמשך פורעים נוספים התאספו סביבו ודחקו אותו לקיר, תוך שהם משפילים ומקללים אותו ללא הרף. ואף נהג מונית שנסע במקום עצר והחל לקלל את מרשי ולגדף אותו, ובהמשך יצא מהרכב וניסה לבעוט בו", תואר במכתב.

לטענת עו"ד בלייכר, החשודים מוכרים למשטרה ואף נעצרו מספר פעמים בעבר. "מדובר במצב בלתי נסבל", כתב. "משפחה יהודייה המתגוררת בעיר ירושלים עוברת מסע טרור של מעשים חמורים עד כדי ניסיונות רצח בשריפה. משטרת ישראל נושאת באחריות לשלומם וביטחונם של מרשי, אשתו ושני ילדיו הרכים. לפי הידוע למרשי כמו גם לפי מעקב מצלמות הרחוב, המחבלים שמבצעים את הפיגועים משתייכים לקבוצה אחת ומתגוררים בשכונה, ולא באים מחוצה לה. על מנת להבטיח את שלום משפחתו של מרשי יש לבצע טיפול שורשי ומעמיק כנגד כל הקבוצה, ולהרתיע אחרים מלעשות זאת".

למכתב צורף כנספח דו"ח אירועי הטרור שנעשו נגד משפחת יושובייב מאז ימי מבצע 'שומר החומות' ועד היום. מדובר בלא פחות מ-16 אירועי טרור שונים, הכוללים 8 הצתות רכב, 2 זריקות בקבוקי תבערה, ירי כוורת זיקוקים לחצר המשפחה, זריקת בקבוקי צבע על רכב המשפחה פעמים רבות ועוד.

עו"ד בלייכר הגיב: "אנחנו פה נלחמים כי אנחנו יודעים שאחרי הצתות רכבים וניסיונות ההצתה של הבית של טל יושבייב ומשפחתו, ולפני כמה ימים גם תקיפה שלו, האפשרות בה מחבל ירצה לרצוח אותו או את משפחתו היא קרובה מדי.

"חשוב מאוד שהמשטרה תיכנס כאן בעניין, האופציה שבה יהודים יברחו מכאן ויעזבו את המקום היא אופציה חמורה שתעודד טרור. הדרך היחידה להילחם בטרור היא שמשטרת ישראל תתגייס יחד עם מדינת ישראל, כדי לדאוג שיהודים יוכלו לחיות פה בביטחון. מי שמפר את הביטחון, הם אלו שצריכים לשלם את המחיר, ולא האזרחים הנאמנים למדינה ולחוק", כך עו"ד בלייכר.