מעצר. ארכיון
מעצר. ארכיון צילום: דובר צה"ל

פרסום ראשון: בצעד נדיר בג"ץ קצב אתמול (ראשון) את תקופת המעצר המנהלי של פלסטיני שנטען כי הוא מתכנן לבצע פיגוע דקירה.

שופטי בית המשפט העליון ג'ורג' קרא, דוד מינץ ושאול שוחט פסקו כי העציר המנהלי מאהר מחמוד אחמד ענאתי ישוחרר בעוד חודש, על אף שהשב"כ וצה"ל דרשו להשאירו במעצר עד חודש אפריל ואף יותר.

"לאחר שעיינו בחומר החסוי ושמענו את דברי נציגי גורמי הביטחון במעמד צד אחד, אנו מורים על קיצור תקופת המעצר המינהלי", נכתב בפסק הדין.

ענאתי ישב בעבר בכלא הישראלי למשך מספר חודשים לאחר שיידה אבנים. לפני כשנה קיבל צו מעצר מנהלי לאחר שנטען על ידי השב"כ כי הוא מתכנן לבצע פיגוע דקירה. הצו אמור להסתיים ב-9 לאפריל 2022, אך בג"ץ פסק, כאמור, לשחררו בעוד חודש חרף התנגדות השב"כ.

עו"ד כאמל נאטור המייצג את ענאתי מסר לערוץ 7: "זה נדיר מאוד שבית המשפט העליון מתערב באופן אקטיבי ומקצר תקופת מעצר מנהלי בפסק דין, בדרך כלל גם אם אינו מסכים לעמדת גורמי הביטחון הדברים נעשים בהסכמה".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "מצער ומקומם ששוב בג"ץ מתערב בהחלטות שנוגעות לביטחון אזרחי ישראל. בג"ץ דואג שוב ושוב 'לזכויות האדם' של מחבלים. ומה עם זכויות האדם של אזרחי ישראל לא להיפגע ממחבלים? לזה בג"ץ פחות מתייחס. ההחלטה לשחרר את העציר המינהלי היא פגיעה חמורה בביטחון אזרחי ישראל שמצטרפת לעשרות פסיקות של בג"ץ שדואגות למחבלים. נמשיך לפעול לטובת ההגנה של זכויות האדם של אזרחי ישראל".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7