הרב אלישמע כהן בחגיגות ט"ו בשבט בחומש ישיבת חומש

בעקבות ההצלחה אמש (ראשון) של סדר ט"ו בשבט שנערך בחומש, מבקשים בישיבת חומש להודות למאות תלמידי הישיבות והאנשים שהגיעו לחזק את המקום וצעדו למקום חרף המחסומים.

בדברים שנשא ראש הישיבה, הרב אלישמע הכהן, הוא הזמין את הבחורים לחזור ולבקר גם בעתיד בחומש וכן הזכיר את הקשר גם של שולי הר מלך הי"ד ועידו זולדן הי"ד למקום.

"אני רוצה לומר שאי אפשר שלא להזכיר פה, חוץ מאת יהודה הי"ד שאנחנו נמצאים ביום השלושים שלו, להזכיר עוד שתי דמויות שאדמת חומש טבועה בהם. שולי הר מלך הי"ד שהקים פה את הגרעין התורני ודמו ספוג פה במקום הקדוש הזה. אליו הצטרף אחר כך עידו זולדן הי"ד", הוסיף הרב אלישמע.

לדברי ראש ישיבת חומש: "אנחנו כל היום מרגישים שאנחנו רוצים להמשיך את הדרך של החלוצים הללו, ואליהם מצטרף עכשיו הקדוש יהודה דימנטמן הי"ד. בעז"ה השלישיה הזאת תעמוד לפני ריבונו של עולם ותזעק שהמקום הזה ימשיך לחיות בכוח, בעוצמה, ימשיך לצמוח ולהתפתח וכל צפון השומרון וגוש קטיף וארץ ישראל השלמה. מכח השלושה האלה יתקיים בנו שהחוט המשולש לא במהרה ינתק. שנה טובה לכולם".

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון, השוהה בבידוד בעקבות הידבקותו בקורונה, מסר את ברכתו ואמר, "עם ישראל כולו מצדיע לחלוצי ישיבת חומש ודורש בעת הזאת להסדיר את הישיבה ולא לתת פרס לטרור ולהרוס אותה. עם ישראל יבנה את חומש, וגם את שאנור, גנים וכדים. לא תוכלו לעצור את הרוח הזאת. את האהבה לארץ ישראל ואת הדרישה הברורה והצודקת - אל תחריבו את הישיבה לאחר 15 שנה במקום. על חומש והפקרת הנגב הממשלה תיפול. עם ישראל לא ייתן לכם לפגוע בארץ ישראל".

נזכיר כי אתמול צעדו לחומש למעלה מ-1,200 תלמידי ישיבות מכל רחבי הארץ, שהצליחו לעקוף את מחסומי הצבא שהוקמו לאחר רצח יהודה דימנטמן הי"ד ומאז חוסמים את הכניסה לצפון השומרון בפני יהודים. תלמידי הישיבות צעדו במשך כשעתיים בשטח, והם השתתפו בסדר ט"ו בשבט חגיגי בהשתתפות רבנים, אישי ציבור ובני משפחת דימנטמן. בין הרבנים שהגיעו להר היו גם הרב צפניה דרורי, הרב דוד דודקביץ' ורבנים נוספים. האירוע התקיים כחלק מהמאבק הנחוש של אנשי חומש נגד הכוונה להרוס את הישיבה ולסגור את צפון השומרון לכניסה ליהודים.

סדר ט"ו בשבט בחומש נערך לציון השלושים לרצח תלמיד הישיבה, יהודה דימנטמן הי"ד, שנרצח לפני כחודש בפיגוע ירי בכניסה לחומש. בישיבת חומש סיפרו אמש כי בדרכם למקום, נתקלו הצועדים בכוחות צה"ל שניסו לחסום את דרכם ולמנוע מהם להגיע לחומש, בטענה כי מדובר באיסור על פי "חוק ההתנתקות" ולא איפשרו כניסת כלי רכב לכביש הגישה לחומש. הבחורים עקפו את המחסומים, וצעדו רגלית דרך השטח לעבר היישוב.

בישיבה מדגישים כי מדובר במחסומים שלא הוצבו בציר המוביל לחומש כבר כמעט עשור - מה שמעיד היטב על הצעדים הבאים שמתכוונים לנקוט בממשלה ובמערכת הביטחון נגד המשך ההתיישבות היהודית במקום.

מוקדם יותר אתמול הגיעו היום לחומש ח"כ שלמה קרעי מסיעת הליכוד, ח"כ אורית סטרוק מהציונות הדתית וחבר הכנסת אוריאל בוסו מסיעת ש"ס, שם פגשו את בני משפחת דימנטמן ורעייתו ובנו של יהודה, אתיה ודוד דימנטמן.

הח"כים והמשפחה ערכו במקום סדר ט"ו בשבט מצומצם לזכרו של יהודה במקום. כמו כן, אתמול בשעות הבוקר, עלתה המשפחה לקברו של יהודה, במלאת שלושים להירצחו. מצבתו של יהודה נבנתה בין השאר מאבנים מחומש וממקומות נוספים בשומרון.