ח"כ מקלב
ח"כ מקלב צילום: חזקי ברוך ערוץ 7

ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה התייחס הבוקר (שלישי) לאפשרויות הפוליטיות שייפתחו למפלגות האופוזיציה במקרה שיו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו יפרוש במסגרת עסקת טיעון.

בראיון שהעניק לרדיו 'קול חי' סירב להתייחס במישרין לשאלת הצטרפות המפלגות החרדיות לקואליציה, אך אמר כי "אם נתניהו עוזב אז יהיו זעזועים במערכת הפוליטית והכל יהיה פתוח. אתה יודע כמה אפשרויות יכולות להיות? בנט ולפיד מנסים לשדר שממשלתם תמשיך כרגיל, לא בטוח שהיציבות הזו תישאר. אנחנו ממתינים להתפתחויות".

מקלב התייחס לנפילת חוק הגיוס אמש ואמר כי הוא מייחל לכך שהקואליציה תתפרק מבפנים. "למה שקרה אתמול יש משמעות פנים קואליציונית. זה מתכון לבקיעים בתוך הקואליציה – מה שאנחנו מייחלים כל הזמן, שהיא תתפרק מבפנים. אתמול גם אותה חברת כנסת לא הודיעה שהיא מצביעה נגד. זאת אומרת שהם יותר ויותר מוצאים את עצמם בהצבעות על חודו של קול כשהרשימה המשותפת מצביעה איתנו נגדם".

בדבריו התייחס לרע"מ שבחרו להצביע בעד גיוס חרדים. "מה שמדאיג ברע"מ זה שהם עזבו את האידיאולוגיה הפנימית שלהם והם תומכים בחוקים שהם מעולם לא הצביעו עליהם".

הוא נשאל מה יהיה כעת בנוגע למעמדם של בחורי הישיבות: "התשובה של המדינה לבג"ץ תהיה שהחוק נפל ואני מניח שהם יקבלו עוד הארכה, הם יכולים להביא את זה מאוד מהר שוב".