חנוכת האנטנה
חנוכת האנטנהצילום: דוברות

אתר סלולרי חדש של חברת סלקום נחנך ביישוב רתמים במעמד שר התקשורת יועז הנדל, ח״כ ניר אורבך, ראש מועצת רמת הנגב ערן דורון, דניאל ספיר מנכ"ל סלקום ודורון כהן יו"ר סלקום.

הקמת האתר נמשכה מספר חודשים ונעשתה לאחר שיתוף פעולה ועבודה מאומצת של משרד התקשורת בראשותו של השר הנדל, ראש המועצה האזורית ערן דורון ונציגי היישוב רתמים. זהו עוד צעד חשוב בשיפור תשתיות התקשורת באזור ומתווסף לתנופת פריסת הסיבים.

השר יועז הנדל (תקווה חדשה) אמר בטקס: "אנחנו מפתחים כל מקום ודואגים שיהיה איכות חיים. יש כאן גם היבט של ריבונות. בלי לשבת כאן חזק, בלי לטעת עצים ואנטנות - הנגב לא יהיה שלנו. אין לנו אפשרות אחרת. אין לנו נגב אחר. האנטנה כאן זה ריבונות. היכולת לפתח יישוב ולעבוד מרחוק זה ריבונות. ואם לא יהיה לנו את זה, אנחנו נאבד את הנגב. במשך שנים המדינה עצמה את העיניים, ואנשים טובים פה בחרו לעשות מעשה בזמן שהדרג המדיני התעלם, התעלמות מובילה למה שראינו בשומר החומות, מעורבות מובילה להקמת תשתיות תקשורת".

השר התייחס להתפרעויות שהיו בשבוע שעבר באזור וההצבעה אמש בכנסת על חוק הגיוס ואמר: "אני לא מוכן לקבל בשום פנים ואופן את מה שהיה. מדינת ישראל לא יכולה לקבל. לא משנה הצורך הפוליטי, או מה חכית ממרצ אומרת. בראי ההיסטוריה מה שחשוב זה האינטרס הלאומי. התיישבות, הקמת תשתיות מתקדמות, קליטת עלייה ועבודת אדמה״.

יו"ר סיעת ימינה ח"כ ניר אורבך: ״אנחנו במערכה כוללת על הנגב להחזרת המשילות והריבונות. בצד פעולות מניעת השתלטות בלתי חוקית על אדמות הנגב ועצירת אלימות ופשיעה, הגיע הזמן לפעולות ציוניות אקטיביות. הקמת תשתיות תקשורת מתקדמת בהובלת שר התקשורת יועז הנדל, לצד הכרזת שרת הפנים איילת שקד על מימוש החלטות ממשלה על הקמת ישובים בנגב, הן פעולות ציוניות מהמעלה הראשונה. רתמים, ישוב חלוצי שמממש את ערכי ההתישבות הציונית, מקבל היום עוד יכולת ליישב את האזור. יש משימות נוספות שקשורות לישוב ולנגב כולו. אנו רתומים״.

ראש המועצה האזורית ערן דורון אמר, "אני עוקב מקרוב, משרד משרד, נושא נושא. אין משרד שעוזר לנו כמו משרד התקשורת. יועז גם בקדנציה הקודמת וגם בקדנציה הנוכחית, עובד על כך שתהיה פה קליטה ויהיו פה סיבים. אנחנו רואים היום כמה זה נצטרך וחשוב עם כל הישיבות זום ועבודה מרחוק. רוצה להודות לכם על הנכונות והעבודה למען האזור. ויש עוד אתגרים שצריך לפתור, ואני מאמין שגם שם תעזרו ותסייעו".