אוגר
אוגר צילום: ISTOCK

ההחלטה של הרשויות בהונג קונג להשמיד כ-2000 אוגרים וחיות מחמד מכרסמות קטנות מגיעה לאחר שבדיקות העלו כי כמה מהן נמצאו חיוביות לנגיף הקורונה.

החשש כי בעלי החיים נושאים את נגיף הקורונה התעורר לאחר שעובד החנות, בן 23, אובחן כנושא את זן הדלתא של הנגיף. זו היתה הפעם הראשונה בה אובחן תושב הונג קונג עם זן הדלתא של הקורונה מזה שלושה חודשים.

זמן קצר לאחר מכן התגלו עוד שני עובדים בחנות כאשר גם הם חיוביים לקורונה, אחד מהם מטפל בכלובי האוגרים.

מיד לאחר הגילוי החלו הרשויות בבדיקת כל בעלי החיים המכרסמים שנמכרו בחנות, ומתוך 178 בעלי חיים שנבדקו נמצאו 11 אוגרים שנשאו את זן הדלתא של הקורונה בגופם. בעקבות זאת הורו הרשויות על השמדה מיידית של 2000 אוגרים ובעלי חיים מכרסמים קטנים נוספים, מחשש כי הם יפיצו את הנגיף.

כל בעלי האוגרים שרכשו את חיית המחמד שלהם בחנות בעלי החיים בקוזווי ביי, שם נמצאת החנות, התבקשו להביא אותם מיד לפיקוח הוטרינרי העירוני ולאחר מכן לעבור בדיקת קורונה בעצמם על מנת לוודא כי לא נדבקו מחיית המחמד שלהם.

מנהל אגף החקלאות, דיג ושימור בהונג קונג, ליונג סיו-פיי, הזהיר במסיבת עיתונאים גם את בעליהם של חיות מחמד אחרות כי הן עלולות לשאת את נגיף הקורונה. "אם יש לכם אוגר, אתם צריכים לשמור את האוגרים שלכם בבית, אל תוציאו אותם מחוץ לבית. כל בעלי חיות המחמד צריכים להקפיד על היגיינה אישית טובה, ואחרי שהייםת במגע עם בעלי חיים והמזון שלהם, עליכם לשטוף ידיים. אל תנשקו את חיות המחמד שלכם", אמר סיו-פיי.