חבר הכנסת ינון אזולאי מש"ס מקווה שההישג של הפלת חוק הגיוס אתמול הוא איתות לקראת המשך מפולת הצפויה לקואליציה.

"גם בקואליציה מבינים שהם בדרך לשם", הוא אומר בראיון לערוץ 7. "הם מנסים להחזיק ולתחזק את הקואליציה אבל כנראה ללא הועיל. יכול להיות שהדרך עוד ארוכה אבל אנחנו לא מפחדים מדרך ארוכה".

על התנהלותה של רע"ם אומר חבר הכנסת אזולאי כי מפלגה זו הוכיחה שוב כי כל שמעניין אותה הוא כסף, גם אם מדובר בכסף ממוחזר, או כלשונו "עושים עליהם סיבוב". אזולאי מזהיר את רע"ם וקובע כי גם אם נדמה להם שהיום המותקפים הם החרדים, הדבר "יחזור אליהם כבומרנג ובפעם הבאה זה יכול להיות הם".

על חברת הכנסת ראידה זועבי ממרצ שהצביעה יחד עם האופוזיציה הביע אזולאי הערכה לדבריה לפיהם היא אינה מצביעה עם הקואליציה כי היא מבינה את ההשלכות של חוק הגיוס גם על המגזר הערבי. "היא זו שמייצגת את החברה הערבית ולא רע"ם. יש בינינו חילוקי דעות גדולים איתה, אם בעניין הנגב, אם בעניין חוק האזרחות, אבל הדברים מראים שהיא עשתה את מה שמתאים לחברה הערבית, מה שמנסור עבאס לא עשה. היא מבינה פוליטיקה ויודעת שהדבר יכול לחזור אליהם".

בהתייחס לדיווחים לפיהם הקואליציה נערכת להזמין חברי כנסת מהליכוד להצטרף אליה במידה ונתניהו יחתום על עסקת טיעון, אומר חבר הכנסת אזולאי כי הוא מתפלל שהקב"ה ייתן לנתניהו עצה טובה בהכרעתו. "אני מאמין ומקווה שהליכוד יהיה מאוחד סביב אדם אחד, יהא אשר יהא. חשוב לזכור שלא ימינה תצרף את הליכוד אלא הליכוד הוא המפלגה הגדולה בכנסת, היא זו שצריכה להקים את הממשלה ומתוכה צריך להגיע ראש הממשלה ויחד איתה גוש הימין יפעל למען עם ישראל".

על חשיפת 'גלובס' על מעקב משטרתי במכשירי הטלפון של אזרחים, אזולאי אינו נשמע מופתע. "טוב להם להיכנס לטלפונים כדי שיוכלו לאסוף חומר ולתפור תיקים כשתגיע שעת הפקודה. זו דרכה של המשטרה בראשותו של השר לביטחון פנים. זה השר ואלו התוצאות. זה השר שאמר אתמול שהוא לא מכיר את פרשת חיים מזרחי כעת הוא אמר שהוא לא יודע על זה, אם כך, אז כדאי שיעשה בדיקה רפואית".