בברלי ברקת
בברלי ברקתצילום: עמית אלקיים

גאווה ישראלית: אמנית ישראלית על השער של הניו-יורק טיימס בכתבה נרחבת על עבודת האמנות שיצרה בסטודיו בירושלים - ומסעירה את עולם האמנות הבין-לאומי

הניו-יורק טיימס, שלרוב עוסק בישראל בהקשרים שליליים, מפרסם כתבה נרחבת על האומנית הישראלית בברלי ברקת, עם הפנייה בעמוד הראשי של העיתון.

בלב הכתבה: מיצב האמנות החדש של האמנית הישראלית שמסעיר את עולם האמנות העולמי ויוצג בעוד כשנה במרכז הסחר העולמי (World Trade Center) המשקיף על הגראונד זירו במנהטן.

המיצב האמנתי המרהיב שנקרא ׳Earth Poetica׳ (׳ארץ פואטיקה׳) עשוי כולו מפסולת פלסטיק שאספה ברחבי העולם. באמצעות בקבוקי פלסטיק, רשתות דיג, שקיות ניילון, מארזי אוכל מפלסטיק ושאר הפסולת הפלסטית המזהמת, ציירה ברקת את כדור הארץ במיצב ענק עוצר נשימה בקוטר של 4 מטרים. כאשר מביטים במיצב מבחוץ ניתן לראות את יופיו האדיר, כמו תכשיט נוצץ, אך כאשר מביטים בפתחים שמאפשרים להסתכל פנימה, לתוך הכדור הענק, ניתן לראות את הפסולת הפלסטית - באמצעותה יצרה את כדור הארץ.

על עבודת האמנות שלה שזכתה לשם ‘Earth Poetica’, עמלה ברקת בשלוש השנים האחרונות מהסטודיו שלה בירושלים והיא תושק בפעם הראשונה בחודש הבא באקווריום ע"ש גוטסמן בירושלים. בהמשך יוצג המיצב שיוצר עניין בין-לאומי רב, במרכז הסחר העולמי World Trade Center בניו-יורק באופן קבע וישקיף על הגראונד זירו.

"לברקת היה מסר להעביר. שנים לפני כן, היא מספרת, היא צפתה בילדים מחפשים מציאות על חוף שטוף פסולת מפלסטיק, חוף שבעברו היה יפהפה. ‘התמונה נשארה איתי. אנחנו חונקים את כדור הארץ'", נכתב בכתבה.