הושלם פינוי המשפחה הערבית ב'שמעון הצדיק' דוברות משטרת ישראל

המשטרה סייעה הלילה (רביעי) לעיריית ירושלים בהשלמת מימוש משפחת סלאחייה בשכונת 'שמעון הצדיק' במסגרת צו פינוי לקרקע באזור רחוב דרך הזיתים שהוצא כבר לפני כארבע שנים.

מדובר בקרקע שהופקעה ע"י הרשות המקומית לצורך הקמת בית ספר לחינוך מיוחד לטובת תושבי השכונה ומזרח העיר.

שלשום בוצע פינוי של חלק מהקרקע אך בני המשפחה הערבית התבצרו על גג המבנה עם בלון גז וחומרים דליקים.

הלילה הגיעו הכוחות במפתיע ופינו את כל המתבצרים במבנה ששהו בו בניגוד לחוק. חלקם נעצרו לחקירה בחשד להפרת צו בית משפט, התבצרות אלימה והפרת הסדר הציבורי.

לאחר הוצאת האנשים מהמקום, הושלם הליך פינוי המבנה והקרקע על ידי הערייה.

הפעילות בוצעה במטרה לממש את הצו השיפוטי שניתן ע"י בימ"ש, באמצעות משטרת ישראל נציגי עיריית ירושלים ובשיתוף גורמי הרווחה, זאת בתום היערכות ואישור תכניות של מפקד מחוז ירושלים.

בעיריית ירושלים הזכירו כי "כבר לפני כשנה, הורה בית המשפט המחוזי בירושלים למשפחה לפנות את המקרקעין המיועדים לצרכי ציבור, לטובת הקמת בית ספר לחינוך מיוחד בן 18 כיתות ו-6 גני ילדים, שאמורים לשרת את תושבי השכונה וילדיהם. מאז מתן פסק הדין, ניתנו אין ספור הזדמנויות למשפחה למסור את המקרקעין בהסכמה, אולם הם סירבו לעשות כן, גם לאחר מתן ארכות, פגישות וניסיונות הידברות חוזרים ונשנים מצד עיריית ירושלים. לכן, עיריית ירושלים פעלה כפי שהורה בית המשפט ומימשה את הצווים שהוציא בית המשפט".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיב לפינוי ואמר, "אני מברך את עיריית ירושלים ומשטרת ישראל על צעד של הפגנת משילות בשמעון הצדיק, אולם זו רק ההתחלה ואסור לעצור".

"יש במקום מבנים רבים שצריך לפנות ופולשים רבים שצריך להבהיר להם שישראל היא מדינת חוק. המדינה חייבת להפגין משילות קודם כל בירושלים ולא לאפשר לפורעי החוק לאיים על מדינת ישראל", הוסיף בן גביר.

אריה קינג, סגן ראש עיריית ירושלים ויו"ר סיעת מאוחדים במועצת העיר, אמר כי "השלמת הפינוי הבוקר של הפולשים שבנו ללא היתר את ביתם בנכס העירוני בשכונת שמעון הצדיק, היא הוכחה לכך שלמשטרת ישראל יש את היכולת לפעול בכל מקום ברחבי העיר לשם החלת הריבונות ואכיפת החוק, גם במקרים שבהם יש לחץ ערבי ולחץ בינלאומי למנוע את הפעולה המשטרתית שהכרחית להמשך משילות שלטון החוק".

"אני מודה לממ"ז ירושלים דורון תורג'מן על שלקח את הביצוע על כתפיו והשיב לעיריית ירושלים את נכסיה.
אין ספק שראש העירייה משה ליאון ומנכ"ל העירייה איציק לארי מסמלים בנחישותם להשלים את הפינוי, את השינוי המיוחל בעיריית ירושלים, זאת לאחר עשור שנים של רפיסות והססנות מצדו של ניר ברקת ראש העירייה הקודם, אשר ברח מכל מאבק של החלת ריבונות ומשילות במזרח העיר".

"הפינוי של משפחת סאלחיה, מצטרף לשרשרת הצלחות והישגים באזור מזרח העיר בכלל ושמעון הצדיק בפרט, הישגים שמשדרים לתושבי מזרח העיר, שאין מקום לפשרנות והססנות בכל האמור לשמירה על נכסי העירייה בד בבד עם השקעות אדירותמצד העירייה בפיתוח תשתיות במזרח ירושלים. אנו בהנהלת העירייה נוודא שהמגמה החיובית הזו תימשך ואף תתעצם", סיכם קינג.

מנגד טען ח"כ מוסי רז ממרצ: "כגנבים בלילה הגיעו לפנות את משפחת סאלחיה ולהרוס את ביתה, בו היא גרה כבר עשרות שנים, למרות שלא היה שום צורך בכך על מנת לבנות את בית הספר המתוכנן במקום, תוך אלימות קשה ומעצרים ותוך שהם מונעים את תיעוד האירוע. בושה גדולה".