20,000 בקבוקים בשנה
20,000 בקבוקים בשנה צילום: עדי וחיה

יקב המערה השיקו באירוע חגיגי ומושקע שהתקיים במלון סטאי יפו את היין המעולה של בציר 2017. זכינו גם לטעום מאחיו הבוגרים שהם יינות הדגל של היקב- בציר 2006 ו-2007.

ההשקה המסוגננת לוותה בארוחת גורמה של מסעדת המלון. האווירה החברתית סביב שולחן והשיח הישיר עם הפנים מאחורי המותג העצימו את חוויית הטעימה.

יקב המערה הינו יקב בוטיק ייחודי שהוקם במערה בהר חורשן סמוך למושב בת שלמה. המערה נבנתה במאה ה-16 על ידי השלטון העות'מני, תנאי הלחות והקירור הייחודיים השוררים בה הופכים אותה למקרר יין טבעי ולאידיאלית ליישון והתבגרות של יינות איכות.

יקב "המערה" נוסד על ידי הבעלים של יקבי בנימינה ששמו להם למטרה, לצד היקב המסחרי, להקים יקב בוטיק יוקרתי ואיכותי. להשגת יעד זה נבחרו כורמים מקצועיים וממון רב הושקע בציוד מהמעלה הראשונה. אחת המטרות המוצהרות של בעלי היקב הינה ייצור יין איכותי ללא פשרות על ידי הפקה מהזנים את האיכויות הגבוהות ביותר שניתן. כל זן ענבים מטופל באופן פרטני והיינן עוקב אחר כל שלבי גידול הגפנים ומטפל בענבים באופן אופטימלי, כיאה ליקב בוטיק.

צילום: עדי וחיה
צילום: עדי וחיה

יקב המערה שוכן בבנימינה- גבעת עדה והוא יקב בוטיק המייצר כ-20,000 בקבוקים בשנה. היקב מייצר שני יינות בלבד: 'המערה' (בעיקר) ו'המערה גפנים בוגרות'. יינות היקב ממותגים בין יינות האיכות בישראלים ונעים בין 200 ₪ בעת השקתם, עד מאות שקלים לאחר מספר שנות התיישנות והשתבחות.

המערה 2017 - מורכב מ- 63% קברנה סוביניון, 30% מרלו, 7% פטיט ורדו. היין התיישן במשך כשנתיים בחביות עץ אלון צרפתי ועבר מעקב קפדני לאורך כל התקופה, כשהוא מועבר למכלים כחצי שנה לפני הביקבוק. לאחר הביקבוק, "המערה" עבר תקופת התבגרות נוספת בת חמישה חודשים לפני צאתו לשוק.

ליין צבע בורדו עמוק, כהה ואטום ובכל מרקם קטיפתי. כבר עם פתיחת הבקבוק היין מתאפיין בעושר ארומטי אשר נמשך זמן רב בפה כאשר ישנם ארומות שונות וטעם מורכב ומעניין של פירות אדומים, דומדמניות, וניל ושוקולד. עוצמת הפרי ניכרת ומתאפיינת בטעם פרי מרוכז עם הבשלה פנולית גבוהה. ליין גוף מלא וטעמו עשיר ומתובל. ישנה השקעה רבה בתהליך ייצור היין כאשר קיים מיצוי חומרי צבע וארומות מיטבי לפני תחילת התסיסה האלכוהולית. הוא בעל 14% אלכוהול, שמורגש, אבל לא מכביד על היין. זהו יין ישראלי קלאסי עם אלגנטיות שתמיד נמצאת ביינות של היקב הזה.

מחיר: 259 ₪.

צילום: עדי וחיה
צילום: עדי וחיה

באירוע זה זכינו לפגוש ולטעום לראשונה את סדרת היין החדשה של היקב ולהתעניין במתרחש בעולם היין הישראלי. אמנם הושק רק יין אחד, אך יחד איתו הוצגו לטעימה דגימות של יינות מבציר קודם ורק לאחר טעימת כל אחד מהם בליווי הסברים ותובנות, נטעם היין הנכסף- המערה 2017. היינות התאפיינו במורכבות ובעושר ארומטי, עם שילוב של רעננות ואלגנטיות. חשנו בפה בהבדל גדול בין טעמי היינות מהשנים השונות. אהבנו מאוד את זה משנת 2007. ליין משנת 2017 צפויות עוד מספר שנות התיישנות כדי להשתבח עוד יותר.

האירוע היה יוקרתי, הן מנקודת המבט של תרבות היין והן מבחינה קולינארית. קיבלנו הסברים על אופן עשיית יין ומשמעות זמני ותהליכי הייצור, הסברים על סוגי ענבים שונים והחלטות המאפיינות את היין של היקב. חווינו חוויה מרתקת של טעמים, ארומות וניחוחות שהטריפו לנו את החושים.

העיקר שיצאנו בראש צלול.

---

יקב המערה

טלפון: 04-6107500

כשרות היקב: רבנות מקומית, חוג חתם סופר בני ברק .O.U

רחוב היקב, ת.ד. 34 בנימינה 3055001

04-6388643