חולון מול בשיקטאש בפעם הקודמת בבית
חולון מול בשיקטאש בפעם הקודמת בבית צילום: FIBA.BASKETBALL

זלזול בהנחיות או אכיפה סלקטיבית? רגע האמת של הפועל חולון יגיע הערב (רביעי) לשיאו עם משחקה השלישי והמכריע בסדרת הפליי-אין מול בשיקטאש הטורקית במסגרת ליגת האלופות של פיב"א, מפעל הכדורסל השני בחשיבותו באירופה.

השתיים יתחרו על הכרטיס לשלב הבא של המפעל האירופי, שלב הטופ 16, כאשר רק אחת מהן תעפיל להמשך המפעל ואילו השניה תסיים את מסעה האירופי מוקדם מהצפוי.

הסגולים מחולון יארחו את המשחק השלישי במצב של שיוויון 1:1 מול הטורקים, אחרי שהצליחו להפוך פיגור דו-ספרתי במשחק החוץ בטורקיה בשבוע שעבר לניצחון הירואי ובכך החזירו את יתרון הבייתיות אותו איבדו עם הפסד ביתי במשחק הראשון בסדרה מול הטורקים.

עם כל הכבוד למה שהתרחש על הפרקט, מה שמעניין לא פחות הוא זה שהתרחש מחוץ לו במשחק הראשון בסדרה בין החולונים לטורקים.

על פי חשיפת אתר "וואלה!", שחקנה של בשיקטאש, טרבון בוילט, נמצא חיובי לקורונה בבדיקה שעבר מיד לאחר הנחיתה בישראל לפני שבוע, לקראת המשחק הראשון בסדרה.

על פי חוקי הממשלה, השחקן היה אמור להישאר בבידוד במלון למשך עשרה ימים בשל הימצאותו חיובי לנגיף הקורונה, אך קבוצתו הטורקית הוציאה אותו משם חזרה לטורקיה מיד בסיום המשחק הראשון וכבר במשחק השני בסדרה הוא עמד לרשותה ושיחק בהפסד הביתי לחולון אחרי שהראה תשובה שלילית בבדיקה נוספת שעשה יום לפני ההתמודדות.

ובכל זאת, למשחק השלישי והמכריע בסדרה, אליו הגיעה בשיקטאש ללא כוכבה אייזיאה ווייטהד הפצוע שנשאר בטורקיה, הגיע בלויט ללא אף הפרעה ומניעה מצד רשויות החוק בכניסה לארץ.

כידוע, על פי חוקי המדינה, הפרת בידוד עלולה להוות עבירה פלילית שעונשה קנס או מאסר, וכעת מעניין לראות אם וכיצד תפעל המדינה בנושא, שעות ספורות לפני משחק הכדורסל המכריע בין השתיים.