עלמה זק בדמות פרופ' עידית מטות
עלמה זק בדמות פרופ' עידית מטות צילום: ליאור בורג | קשת 12

השחקנית עלמה זק תגלם הערב (רביעי) פעם נוספת את הפרופסור הבכירה עידית מטות מבית החולים איכילוב, זאת לאחר שעלתה לכותרות השבוע בעקבות הניסיונות מצדה להרגיע את ההיסטריה סביב נגיף הקורונה.

דובר בית החולים איכילוב אבי שושן פרסם בטוויטר שיחה שקיים בוואצפ עם הפרופ' שבה הציג לה את התמונה של עלמה זק בבגדי בית החולים וכתב לה: "קשה להבדיל?", מטות ענתה לו: "אז שוב אופיע?", שושן השיב: "עלמה זק, זו לא את".

פרופ' עידית מטות, מנהלת מערך ההרדמה וטיפול נמרץ במרכז הרפואי איכילוב, הסעירה את הרשת בעקבות פוסט שכתבה ופורסם בדף הפייסבוק של בית החולים.

פרופ' מטות קראה לבצע שינוי בהנחיות הממשלה באשר לאומיקרון, זאת משום שלטענתה רוב חולי הקורונה בבתי החולים בכלל לא מאושפזים בגלל הנגיף. לדבריה, מרבית המאושפזים שנספרים כחולי קורונה כלל אינם מאושפזים בגלל המחלה.

"אנשים כלואים בבתיהם ואנחנו דה פקטו בסוג של סגר. המדינה על סף קריסה", כתבה, "השתגענו? טירוף הבידודים כדאי שיעבור הערכה מחדש, בוודאי עבור א-סימפטומטים ובוודאי עבור הילדים שחייבים חיים של שגרה. אנו גוזלים מהם ילדות ומעניקים להם פחדים, הפרעות נפשיות ורגרסיה".

"מי שחש לא טוב - שישהה בבית. כל השאר- שחררו לחופשי ופשוט תעשו דבר אחד - שימו מסכות".

"את חולי השפעת לא סופרים ומפרסמים. מדי שנה מאות מהם ממלאים את בתי החולים, שוכבים בפנימית מוגברת ואחדים מתקבלים לטיפול נמרץ, אבל עליהם לא שומעים באותה התדירות אם בכלל. שפעת זו מחלה ללא יחסי ציבור, אבל היא הורגת".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7