ח"כ אופיר סופר
ח"כ אופיר סופר צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

לפני מספר חודשים פירסם מרכז המחקר והמידע של הכנסת לבקשתו של חה"כ אופיר סופר נתונים מדאיגים בנוגע לפשיעה חקלאית. בעקבות הממצאים הגיש חבר הכנסת סופר הצעת חוק לחילוט רכוש מעבריינים שביצעו פשע חקלאי.

החוק שחלק מחברי הקואליציה דרשו לתמוך בו קודם לבסוף בשיתוף פעולה עם שר המשפטים גדעון סער וקיבל את ברכת הדרך גם מהמשרד לביטחון פנים. החוק שקיבל את תמיכת הממשלה בוועדת השרים לעינייני חקיקה וזכה לתמיכה במליאת הכנסת, יעבור לוועדה לביטחון פנים בראשות חברת הכנסת מירב בן ארי שאף חתומה על החוק.

מטרתו של חוק חילוט רכוש מעבריינים בפשיעה חקלאית, להרחיב את הכלים העומדים למערכת אכיפת החוק בהתמודדות עם עברייני הפשיעה החקלאית ולהוסיף לכלים אלה מרכיב כלכלי שיאפשר את חילוט הרכוש של מבצע הפשיעה בשווי הרכוש שהשיג בדרך שתפגע באופן ישיר בכיסם של העבריינים.

כמו כן, מאפשרת הצעת החוק להעביר את הרכוש המחולט מהעבריין לנפגע העבירה בשווי הפגיעה במידה שבית המשפט פסק על אשמת העבריין ועל כך שמגיע לו פיצויים.

ח"כ אופיר סופר אמר, "זכות גדולה עבורי שהחוק הראשון שלי שעובר במליאת הכנסת יעסוק בפשיעה חקלאית ובסיוע לחקלאים. כמי שגדל ומתגורר במושב חקלאי בגליל אני מכיר מקרוב את תופעת הפשיעה החקלאית שהפכה למכת מדינה ומהווה פגיעה מכוונת בחקלאים כאשר המטרה הברורה של העבריינים, היא הטלת פחד והשתלטות על שטחים אסטרטגים בנגב ובגליל. על מנת לשמור על החקלאות ולהעניק ביטחון לחקלאים חייבים להגביר את האכיפה והענישה כנגד העבריינים".

"אני מברך על העברת החוק ומודה לשר המשפטים על שיתוף הפעולה ובתמיכה בחוק ומצפה לקידומו המהיר בוועדה לביטחון פנים לצורך כניסתו לספר החוקים של מדינת ישראל", סיכם סופר.