גלית דיסטל אטבריאן
גלית דיסטל אטבריאן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חברת הכנסת גלית דיסטל אטבריאן (הליכוד) התייחסה הערב (רביעי) לעסקת הטיעון הנרקמת בין ראש האופוזיציה בנימין נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

בראיון לרדיו גלי ישראל סיפרה דיסטל אטבריאן כי "מהיום ששמעתי על עסקת הטיעון הייתי מאוד טעונה כי מבחינתי הרעים ניצחו. הדיקטטורים ניצחו, החונטה ניצחה, הפנסיות התקציביות ניצחו, ישראל הראשונה והפרבילגית והאטומה ניצחה את אלה שאין להם ולא היה להם כלום. דבר אחד נשאר להם וזה הקול בקלפי וגם זה נלקח".

היא משוכנעת שמערכת המשפט והפרקליטות עשתה יד אחת נגד נתניהו: "אין אמון במערכת, זו מערכת נקמנית, מרושעת. הם לא מודעים לדיקטטורה של עצמם. לשים את הגורל של האיש היקר הזה בידיים שלהם- צריך לחשוב פעמים".

דיסטל אטבריאן תקפה את מפלגת ימינה והעריכה שגם אם תהיה עסקת טיעון "בנט לא ירצה לוותר על הכיסא שלו. שיהיה ברור. אם הם יתפרקו זה רק אחרי בחירות ואחרי בחירות לא תהיה ימינה. מפלגת השלטון מביאה חמישה מנדטים כיום, זה אומר 0 מנדטים במאני טיים. הם לא יעברו את אחוז החסימה, תקווה חדשה לא תעבור את אחוז החסימה. ההיתכנות לגוש לאומי היא רק אחרי בחירות, לעניות דעתי".

"המטרה שאני מכוונת אליה זה גוש ימין על מלא. כל יום שעובר הממשלה הזו היא אסון'', הוסיפה ח"כ דיסטל אטבריאן.

שלשום נרשמו טונים גבוהים במיוחד כאשר ח"כ גלית דיסטל אטבריאן (הליכוד) נשאה נאום תקיף במליאה על חוק הגיוס. "אני רוצה שתדעו אחיי החרדים, אתם לא לבד, ספינת הדגל של הימין מאחוריכם במאה אחוז ולא כנדבה ולא כתרומה אלא כי אתם סיירת המטכ"ל של הזהות היהודית במדינה הזו'', אמרה דיסטל.

היא תקפה את הקואליציה ואת יאיר לפיד: "מה שקורה עכשיו הוא בלתי נסבל, בחסות 12 פייק ימין, מרכז בור ונבער שמי שעומד בראשו אין לו אפילו תעודת בגרות ושהיהודי הקדוש בעיניו הוא ישו, ובזכות שמאל קיצוני לב המדינה הזו נדחק לשוליים".

"אתם יושבים כאן זחוחים ולא מבינים איזו רעידת אדמה תתרגש עליכם, אנחנו על סיפו של הר געש, אני כרגע עומדת על הלבה ומתריעה - לא יימשך מצב שבו לב יהודי ציוני יהיה מדוכא, לא יימשך. אנחנו מילימטר מלהבעיר את האדמה הזאת, אתם לא מבינים? כמה אפשר לדכא?''.

יו"ר הכנסת מיקי לוי ביקש מגלית דיסטל אטבריאן לסיים את דבריה, והיא צעקה לעברו: "אני רוצה לדבר משפט אחד כמו שנתת לכולם, אל תרדה בי, אתה רודה בי בלי הפסקה. כל שקל שהציבור היהודי תרם לנתניהו זה לא שקל של צדקה אלא מחאה איומה נגד מוסדות אכיפת החוק".