יאיר יעקבי
יאיר יעקבי צילום: שלומי יוסף

אך לא מזמן, בעיצומן של פרעות תשפ"א, נוכחנו לדעת שמשטרת ישראל לא מקשיבה בכלל לאזרחים. אבל מסתבר, לשמחתנו, שמאז אותו מחדל החליטו במשטרת ישראל לעשות עבודה על המידות וכשיטת הרמב"ם הם הקצינו אל הצד השני כדי להגיע לדרך האמצע. אז הם התחילו להאזין לנו. כך על פי פרסומים בכלכליסט.

ונכון, מי שאין לו מה להסתיר לא צריך לחשוש מאביסעלע ציתות. הרי חדירה לפרטיות עוד לא הרגה אף אחד. ובכלל, בשביל יהודי מאמין מדובר באדפטציה חביבה להשגחה הפרטית בה אנחנו מאמינים ממילא. שיוויתי מפכ"ל לנגדי תמיד.

אבל במבט מפוכח והיסטרי צריך לומר שאף אחד מאיתנו הוא לא טלית שכולה תכלת. שלי ספציפית מתקרבת במהירות לגווני הצהוב ודורשת כביסה דחופה. וזה נכון גם לטלית עצמה וגם לאלגוריה הלא היא אני.

השבוע האחרון עבר עליי בחרדה. ציפיתי שבכל רגע נתון הדלת תיתלש מציריה ופנימה יפסעו שוטרי היס"מ או הימ"ח או המז"פ. איזשהם שוטרים עם נוטריקון.

אז כדי לא להמשיך ולחיות בפחד, החלטתי לנצל את הפלטפורמה הזו כדי להתוודות מראש על כל פשעיי נגד החברה ובכך לייתר את הצורך להאזין לי דרך קבע.

לא קל להיחשף ככה, אבל במוקדם ובמאוחר הרפש ייצא.

חציית אור אדום בשבת.

מודה באשמה. לפעמים אני חוצה באדום בשבת. אני בעצמי אגב לא מבין את הרציונל, אבל איכשהו התקבע העניין הזה שבשבת מותר הלכתית לחצות באור אדום. וברור לי שזה לא נסגר בישיבה בין ערוך השולחן למפכ"ל.

לגנותי ייאמר שאני נוטה לחצות באדום בשבת בדווקא, כי אז אני יכול להביט אל הולך הרגיל התמים שלצידי ולזרוק לו בממזריות: "בשבת מותר להידרס". כי אני מה שקוראים אויבער חוכם.

הפקרת מוצר בסופר.

מודה באשמה. כשאני לוקח מוצר בסופר ואז מתחרט בהמשך הקנייה, אני נוטה פשוט להניח אותו במקום בו החלטתי שאני לא זקוק לו יותר. ראיתם פעם בקבוק ג'ל כביסה מקסימה נח לו במדף מוצרים ללא גלוטן? עבודה שלי. לזכותי ייאמר שגם ג'ל הכביסה הוא ללא גלוטן אז יש איזשהו היגיון בשיגעון. ובכל זאת אני יודע שמדובר במעשה אגואיסטי להחריד. אבל שימו את עצמכם בנעליים שלי! הרי זה שבכלל מצאתי בדיוק את ג'ל הכביסה שאשתי רשמה זה נס, אז לתעות דרך נס שוב אל אותו מקום ממש זה כמעט בתחום הבלתי סביר.

חוזר בסימן שאלה.

מודה באשמה. כשאני שולח למישהו שאלה בווטסאפ והוא לא עונה לי תוך 24 שעות, אז אני פשוט שולח לו סימן שאלה. ככה לבד בלי כלום. כאילו לומר, בזבזתי על כבודו מספיק תווים, יואיל אדוני בטובו להתייחס אחרת אצטרך להשתמש באימוג'ים שיהיה קשה לפרש לשני פנים. וזה כשלעצמו לא היה נורא כל כך, לולא העובדה שאני בעצמי מתעלם יופי מהודעות. ואוי למי שישלח לי סימן שאלה בודד.

לא מבטל תורים.

מודה באשמה. לפעמים כשאני קובע תור לרופא ואז בסוף לא מצליח להגיע, אני לא מתקשר לעדכן. הרי הוא גם ככה מפוצץ בפציינטים! מה הסיכוי שהוא ישים לב שהתור של 16:25 - 16:23 לא הגיע? ובכלל, לתפיסתי הרבה יותר כיף לקבל הפוגה ביום בהפתעה מאשר כשמודיעים לך מראש שיש חור ואז אתה נאלץ למלא את החלל בפציינט אחר. מה לגבי טובת הפציינט האחר, אתם שואלים? נו, כנראה סתם היפוכונדר.

על כל פנים, ברור לי שמדובר באקט לא תקין ואני מבטיח להשתפר. אפילו קבעתי תור לפסיכולוג כדי לדבר איתו על הבעיות הללו. לצערי לא הצלחתי להגיע.

רוכב על נטפליקס.

מודה באשמה. אני רוכב על הנטפליקס של מתן צור. כבר שנים. ואני מנהל מעקב מסודר על התקופה בה אני חולק איתו את הצפייה כדי שנוכל לעשות חשבון. אבל תנו לי לחדש לכם ולמתן משהו: אני לא רואה את עצמי משלם את זה. מבחינה תורנית אני לא מסוגל. הרי מדובר ב"זה נהנה וזה לא חסר" קלאסי. ההתעקשות לקבל ממני תשלום על הצפייה היא התקטננות שאיננה ממין ההלכה או השכל הישר. ובכלל, הנטפליקס הזה הרי מלא בתועבות, עיוותים מוסריים וקווי עלילה לא עקביים. על כזה דבר לשלם? להפיק רווח מהיפך המוסר? עד לאיזה שפל הידרדרת, מתן?

ולא רק זה, כשהתעלמתי מהודעת ווטסאפ שלו בנושא הוא שלח לי יום אחר כך סימן שאלה. אנשים הזיה.

וזהו. "אור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר", כבר אמר לואי ברנדייס במשפט שלא מיתרגם יפה לעברית, ובהתאם גם אני מרגיש עכשיו חופשי מעול פשעיי.
ולך אדוני המפכ"ל אני רוצה לומר שאפשר להסיר את ההאזנה ממני, כעת אתם כבר יודעים עליי הכל ואתם מוזמנים לבוא לקחת אותי אל המחבוש.

ונכון, יש שיגידו שאתם סתם מכלים את זמנכם במרדף אחרי דג רקק כמוני, אבל בוא, שנינו יודעים שאחרי הלווייתנים הגדולים הרבה יותר קשה לרדוף.

לתגובות: jacobi.y@gmail.com