הכרת תודה לעשייתם של הדוברים
הכרת תודה לעשייתם של הדוברים צילום: שירה הרשקופ, לע"צ

עשרות דוברים מהמגזר הציבורי השתתפו היום (רביעי) בוועידת לע"מ השנתית לדוברי הממשלה, שנערכה גם השנה באופן מקוון בשל מגפת הקורונה והתפרצות גל האומיקרון.

מושבי הוועידה עסקו השנה באתגרים מולם ניצב עולם העיתונות, ובהזדמנויות המספקות לו הרשתות החברתיות דוגמת אינסטגרם וטיק טוק.

עם נעילת הוועידה, פורסמו תוצאות "סקר הדוברים הגדול", המדרג את שירותיות, חדשנות וזמינות כלל דוברויות משרדי הממשלה, ללקוחותיהם העיתונאים.

את הסקר ערכה לשכת העיתונות הממשלתית בקרב כלל העיתונאים מחזיקי תעודות לע"מ ואלו התבקשו לדרג את הדוברים בשלוש קטגוריות - משרדים גדולים, בינוניים וקטנים.

תוצאות הסקר:

  • בקטגוריית המשרדים הגדולים - דורג ראשון אגף דוברות, תקשורת והסברה של רשות האוכלוסין וההגירה. האגף בראשות הדוברת סבין חדד, נבחר ליחידת הדוברות המצטיינת לשנת 2021 בקטגוריית המשרדים הגדולים.
  • בקרב המשרדים הבינוניים – דורגו שני משרדים בשיווין במקום הראשון. מחלקת תקשורת, הסברה וקשרי קהילה בבנק ישראל, בראשות הדוברת נורית פלתר-איתן ומחלקת התקשורת וההסברה של שירות בתי הסוהר בראשותו של הדובר גנ"מ יוני חפץ.
  • בקטגוריית המשרדים הקטנים – דורג ראשון אגף דוברות והסברה של מערך הסייבר הלאומי, בראשות הדוברת ליבי עוז.

מנהל לשכת העיתונות הממשלתית ניצן חן: "השנה החולפת הייתה שנה מאתגרת לכולנו. שנת קורונה שניה, שבמהלכה נדרשו דוברי הממשלה והשירות הציבורי להפגין יצירתיות ולעמוד בסיטואציות לא שגרתיות, המחייבות שילוב אמצעים חדשניים, טכנולוגיים ודיגיטליים.

''אין לי ספק כי ציבור העיתונאים חש בתרומתם האדירה של הדוברים בתקופה זו, כאשר תוצאות הסקר שערכה לע"מ משקפות יותר מכל את הכרת התודה לעשייתם''.

ניצן חן הוסיף: ''אני מבקש לברך את יחידות הדוברות המצטיינות לשנת 2021. בטוחני שכלל הדוברים, מתייחסים לסקר כאל כלי אפקטיבי, שנועד לסייע להם לשדרג ולפתח את יחידותיהם אף יותר, גם בשנה הבאה".