הפגנת שמאל נגד עסקת טיעון בין נתניהו ומנדלבליט
הפגנת שמאל נגד עסקת טיעון בין נתניהו ומנדלבליט צילום: Chen Leopold/Flash90

גורם בסביבת היועץ המשפטי לממשלה מתבטא היום (רביעי) באופן נחרץ נגד הסדר הטיעון עם בנימין נתניהו, ואומר: "לא קורה כלום ולא יקרה כלום".

דברים הגורם נאמרו על רקע השיחות הקדחתניות של נתניהו עם סנגוריו עו"ד עמית חדד ועו"ד בועז בן צור שמתקיימות משעות הצהריים.

למרות אותן שיחות קדחתניות, נראה שהמגעים טרם הניבו התקדמות משמעותית להסדר.

בחדשות 12 דווח כי היום התקיימה שיחת טלפון בין סנגורי נתניהו למנדלבליט, ובה קיוו הסנגורים להבין מה עמדתה של הפרקליטות. הסנגורים לא קיבלו מפי היועץ את תנאי הסף, אותם קווים אדומים שדורש מנדלבליט על מנת להתחיל במשא ומתן, דבר שמוסיף עוד להשערה שהצדדים עדיין רחוקים מהסדר.

בצוות ההגנה של נתניהו יש חילוקי דעות באשר לכדאיות ההסדר. עורכי הדין חדד ובן צור סבורים שמדובר בהסכם טוב, אפילו חלומי, ואילו עורך הדין של משפחת נתניהו יוסי כהן חושב שהסדר כזה הוא טעות קשה. לדעתו העסקה תפגע במוניטין של נתניהו: "הודאה של נתניהו זה כתם למורשת שלו". לאור כל זה, יש סימני שאלה גדולים באשר להיתכנות העסקה בתקופת מנדלבליט, ואולי אף להיתכנות ההסדר בכלל.

לפי הדיווח של גיא פלג, גם היום החשש העיקרי של נתניהו מההסדר הוא האפשרות שבית המשפט יקשיח את העונש המוסכם בין הצדדים בבואו לגזור את הדין. כך, במקום שהעונש שיקבל יוכל להיות עבודות שירות - הוא עלול להיות חשוף לספוג עונש של מאסר בפועל שממנו הוא כל כך רוצה להימנע.

כבר אתמול דווח שמנדלבליט "התקרר" וכי הסיכויים להסדר טיעון נמוכים. גורמים בסביבת היועמ"ש הסבירו שמנדלבליט מעט נסוג מעמדותיו באשר לכדאיות ההסכם גם בשל הביקורת הציבורית על ההסדר וגם בשל "ביקורת מבית".