ח"כ מוסי רז
ח"כ מוסי רז צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עשרות פעילי שמאל הפגינו אמש (רביעי) מול ביתו של ראש עיריית ירושלים משה ליאון במחאה על פינוי משפחה ערבית משכונת שמעון הצדיק.

שוטרים רבים הוצבו במקום מחשש להפרות סדר. בשלב מסוים, תועד אחד מהשוטרים בעימות פיזי חריג עם חבר הכנסת מוסי רז.

חבר הכנסת ממרצ אמר לחדשות 12: "באנו לפגין מול הבית של משה ליאון והמשטרה, היה גם ככה גשום וקר, דחפה את המפגינים לאורך המדרכה הצרה ניסתה להדוף 300 מטר מהבית תוך דחיפות קשות", סיפר רז.

"העיפו אישה בת 80 על הרצפה, אולי אפילו יותר מ-80, נכה עם 2 קביים, היא יכולה להיות סבתא של השוטרים שהעיפו אותה, ודחפו גם אותי שזה כנראה יותר מעניין אפילו ממשפחה שהרסו לה את הבית".

"אפשר לראות בסרטון מה שהוא עשה לי, וצועקים לו שאני חבר כנסת וזה לא מעניין בכלל", הוסיף רז. "הוא לא צריך לעשות את זה, לא לי ולא לאף אחד אחר, לא צריך להרביץ למפגינים לא צריך לדחוף מפגינים בכזאת פראות. התייחסות שלי שאני מצטער על אלימות המשטרה, אבל לא אני הסיפור, הסיפור הוא משפחה שבלילה הכי קר בשנה הרסו לה את הבית בלי שום הצדקה. זרקו אותה לרחוב ועד עכשיו לא שחררו אותם עדיין מהמעצר".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הציונות הדתית) הגיב לתקרית האלימה: "אלימות כלפי חברי כנסת לא מקובלת. נקודה. כשהם בצד שלי או כשהם נגדי. לא למוסי רז אתם מרביצים, לציבור ששלח אותו אתם מרביצים וזה מסוכן, מסוכן מאד. הייתי פונה לשר לביטחון פנים אבל זה לא יעזור, הוא לא מבין את תפקידו".

ממשטרת ישראל נמסר: "הערב התקיימה מחאה בפתח ביתו הפרטי של ראש העיר בניגוד להלכה שנקבעה בבימ"ש העליון ולכללים בנושא הפגנות בסמוך לביתם של נבחרי ציבור. השוטרים הורו למפגינים לגשת לאחד ממתחמי ההפגנה הסמוכים למקום, ומשלא נענו ניתנה הוראת פיזור שאחריה המפגינים נהדפו לכיוון מתחם ההפגנה ונתקלו בהתנגדות מצדם ובהמשך אף חסימת הכביש. מבירור שערכנו עולה כי שוטר מג"ב שהיה במקום, לא זיהה תחילה כי מדובר בחבר הכנסת ולכן הדף אותו ואחרים לאחור, זאת לאחר שלא נשמעו להוראות השוטרים במקום. מיד כשהבין כי מדובר אמנם בחבר כנסת ניתק מגע. נמשיך לאפשר את חופש המחאה בגבולות החוק ואנו מצפים מכל אדם באשר הוא למחות כחוק ולהישמע להוראות השוטרים".