עו"'ד נבות תל צור
עו"'ד נבות תל צור צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

עורך הדין נבות תל צור, סנגורו בעבר של ראש הממשלה לשעבר ושל אריה דרעי היום, אמר הבוקר בריאיון לכאן רשת ב: "הסדר טיעון עם נתניהו זה הימור, כל צד עושה הערכת סיכון ואצלו זה יותר מורכב, לכל פעולה יש השלכות - פה זה גם להטביע קלון על עצמו".

הוא הוסיף כי "בהסדר אדם מרשיע את עצמו, ולכן ברק ומנדלבליט צודקים בכך שהם רואים בזה ערך".

לדבריו, "אם לפי הערכת הסנגורים ההרשעה שצפויה היא בשתי עבירות הפרת אמונים, כמו בהסדר המוצע, אז ההצעה לא מפתה, יהיה משפט שנתיים-שלוש, עם ערעור חמש, נתניהו יהיה קרוב לגיל 80. ההצעה של ההסדר זאת לא הצעה טובה. אבל בסוף רק נתניהו יחליט".

עוד הוסיף פרקליטו לשעבר של נתניהו כי "לא חותמים על הסדר טיעון עם אקדח על הרקה, וכמעט אי אפשר להרים הסדר כזה בשבועיים", אבל "נוצר פה חלון הזדמנויות של שבועיים, שאם לא יהיה עכשיו - ספק אם יהיה אחר כך". בנוסף, אמר, "המשפט מתקדם בינתיים, הזמן שחולף יכביד בעתיד. זה רק מגדיל את הדילמה".

באשר להסדר הטיעון שנחתם עם דרעי אמר עו"ד תל צור: "הוא יתפטר מהכנסת עד הדיון בבית המשפט ביום שלישי. הוא חיכה לראות מה יהיה עם בג"ץ, ואני מברך על דחיית העתירות".

אמש נתניהו נועד במשך שעות עם צוות פרקליטיו במשרדם בתל אביב. לפגישה הצטרפו גם יועצי התקשורת של נתניהו. על אף האור הירוק שנתניהו נתן שלשום להסדר, לפי גורמים במשרד המשפטים, עד כה אין התקדמות במגעים.