בוריס ג'ונסון
בוריס ג'ונסון צילום: רויטרס

ראש ממשלת בריטניה בוריס גו'נסון כבר חווה לא מעט מתקפות תקשורתיות במהלך שנות כהונתו בתפקיד ועוד קודם לכן, אך בשבועיים האחרונים הוא מתמודד עם לחץ כבד המבקש להוביל להדחתו.

אתמול דווח בכלי התקשורת המקומיים כי עשרות חברים במפלגה השמרנית שבראשה הוא עומד מתכוונים ליזום דיון במפלגה בנסיון להדיח אותו מהתפקיד.

הלחץ על גונ'סון מופעל לנוכח שורת פרסומים שמציגים אותו כאדם מנותק מהציבור, שמצד אחד הטיל הגבלות על אזרחי בריטניה במהלך גלי ההדבקה הגדולים של נגיף הקורונה ומנגד הוא עצמו לא הקפיד לדקדק בשמירתן.

במשרדו נערכו מסיבות ואירועים שונים בזמן שבריטניה כולה היתה בסגר. אפילו המלכה נאלצה להתאבל לבדה על מות בעלה הנסיך פיליפ ולקיים לו הלוויה מצומצמת ומעוטת משתתפים בשל הצורך לשמור על ההנחיות וההגבלות שהטילה הממשלה.

למרות זאת, ג'ונסון, שבעצמו עבד בעבר כעיתונאי, אינו נכנע ללחץ התקשורתי והפוליטי, ואתמול הגיע לדיון שגרתי בפרלמנט שבמהלכו נשאל על ידי אחד מחברי הפרלמנט אם בכוונתו להתפטר מהתפקיד. ג'ונסון השיב תשובה קצרה וחד משמעית: "לא".

מאוחר יותר פרסמה לשכתו הודעה רשמית בה נאמר ברורות כי לא רק שג'ונסון אינו מתכוון להתפטר מהתפקיד, אלא שהוא גם מתכנן להתמודד בבחירות לראשות הממשלה לכשיגיעו, ושהוא אינו מתכנן בשום צורה שהיא את סיום דרכו הפוליטית בשנים הקרובות.