עופר ברקוביץ
עופר ברקוביץ צילום: ערוץ 7

עופר ברקוביץ', יו"ר סיעת 'התעוררות' בעיריית ירושלים, דורש להסיר את ספריו של חיים ולדר מהספריות העירוניות וכל המוסדות הציבוריים בירושלים.

במכתב ששלח אתמול (רביעי) לאריאלה רג'ואן, ראש מינהל תרבות ספורט ופנאי בעיריית ירושלים, הוא כתב: "בחודש דצמבר של שנת 2021 התפרסמו בעיתוני הארץ השונים ידיעות ועדויות כי הסופר המוכר חיים ולדר אנס, ניצל ותקף מינית עשרות נשים, ילדים וילדות במשך עשרות שנים".

"כנבחר ציבור, אני מכיר באחריות הציבורית הרבה הקיימת לכל איש ציבור ודמות מוכרת בנוגע להתנהגותו ולמעשיו, ואת החובה החלה על כל דמות כזו להוות דוגמא אישית ומופת לכיצד יש לנהוג עם הבריות", ציין. "ולדר, כדמות מוכרת ומוערכת, ניצל את מעמדו הציבורי ואת האמון האישי שניתן בו, ופגע באופן קשה בבריאותן הפיזית והנפשית של עשרות נשים וילדות באופן שאין לתקן".

"עם גילוי מעשיו המבחילים של מר ולדר, החלה דרישה ציבורית ורחבה להחרים ולהפסיק את השימוש והפצה של ספריו הרבים. על אף מפעלו הספרותי וחשיבותו לעולם הספרות החרדי והכללי, מעשיו קשים והבלתי נסבלים של מר ולדר אינם משאירים בליבי כל ספק, אלא להצטרף לדרישה הציבורית הצודקת להוציא את ספריו של מר ולדר מבין כותלי הספריות העירוניות ומכל המוסדות הציבוריים הממומנים מכספי הציבור", הוסיף.

לדבריו, "בעקבות פניות אשר הגיעו אל לשכתי, נודע לי כי ספריות עירוניות רבות ממשיכים להחזיק בספריו של מר ולדר ואף מציגות אותם לרווחה. לאור מעשיו הקשים של מר ולדר לא יעלה על הדעת כי עיריית ירושלים ומוסדותיה ימשיכו להציג את ספריו במוסדותיה, כאילו היה אדם רגיל מן הישוב. מדובר בפעולה
הפוגעת במי שנפגע ממנו, ואשר עלולה להתפרש כקבלה של מעשיו של מר ולדר".

"כאחראית מינהל התרבות והפנאי, אני מבקש כי תפעלי באופן מיידי להסרת ספריו של מר ולדר מכל הספריות העירוניות כולן", כך עופר ברקוביץ, יו"ר התעוררות בירושלים ויו"ר האופוזיציה במועצת העיר ירושלים.