משמאל: הרב יוסף כרמל והרב משה ארנרייך, ראשי כולל ארץ חמדה
משמאל: הרב יוסף כרמל והרב משה ארנרייך, ראשי כולל ארץ חמדה צילום: מרים צחי

בבית המדרש של "ארץ חמדה", מתקיים הערב (מוצ"ש) ערב זכרון לרב אליעזר ולדמן זצ"ל, מייסד ונשיא ישיבת ההסדר ניר קרית ארבע.

הרב עמד בראש הישיבה, יחד עם רבה של חברון, הרב דוב ליאור כארבעים שנים. בתקופת זו קידש שם שמים בחיים של מסירות נפש, בהרבצת תורת הרב צבי יהודה קוק זצ"ל, ממשיך דרכו של הראי"ה קוק זצ"ל.

ההקרבה הטוטלית באה לידי ביטוי גם בהובלה של דרך ההתיישבות ברחבי ארץ ישראל במאור פנים ודרכי נעם, שעוררו השתאות בחלקים רבים של החברה בישראל ובתפוצות.

ניתן להשתתף גם באמצעות הזום והיוטיוב

מכון "ארץ חמדה" ממשיך בתנופה ומגביר את הפעילות כדי לחזק את לימוד התורה וגידול תלמידי החכמים של הדור הבא.

בחר כדי להתמודד עם האתגרים שמגפת הקורונה הציבה בפני כולנו.

בעקבות המשבר הכלכלי שנגרם ממגפת הקורונה החילטו במכון 'ארץ חמדה' לתמרץ את האברכים ומשפחותיהם כדי שיוכלו לעמוד במשימה המיוחדת שנטלו על עצמם - גדילה בתורה, מתוך לקיחת אחריות על כלל ישראל בארץ ובתפוצות.

הלומדים מתמודדים עם תוכנית אינטנסיבית המבוססת על לימוד יומי של 12 שעות במשך 8 שנים, וזאת לאחר שרובם כבר נסמכו לרבנות. ההיצמדות לתכנית הלימודים היא משימה לא קלה בימים שגרתיים בכלל, ובימים טרופים אלה בפרט. הלימוד לא פוסק גם בימים של מחלה, סגר או בידודים. הסכום המוענק כמלגת קיום ללומדים הועלה. ההעלאה היא מסר ברור לציבור שמדגיש את חשיבות המשימה הנעלה.

כרך מיוחד של "שו"ת במראה הבזק" "קורונה" - תשובות העוסקות בשאלות ההלכתיות שנבעו מהמצבים המיוחדים בעקבות המגפה, יצא לאור במסגרת המאמצים לתת מענה הלכתי אקטואלי.

הכרך העשירי של "במראה הבזק", מהווה דוגמא לתשובות שמתמודדות עם שאלות הזמן, בדרך המיוחדת שהרב שאול ישראלי זצ"ל, ואחריו הגרז"נ גולדברג זצ"ל, יחד עם הרב נחום אליעזר רבינוביץ זצ"ל התוו. בימים אלה מי שממשיך את דרכם הוא רבה של העיר רמת גן לשעבר, הרב יעקב אריאל.

"ארץ חמדה - גזית", היא רשת בתי הדין לממונות ממשיכה להוביל בתחום חשוב זה. הרשת ממשיכה לפעול בזמן המגפה, גם באמצעות ניצול האמצעים הטכנולוגים העומדים לרשותנו כיום, זאת תוך שמירה קפדנית על כללי הזהירות הנדרשים.

החשש מהתקהלויות, הגביר את הדרישה לשיעורי זום. כל תכניות ההשתלמויות בארץ ובתפוצות הורחבו ומספר המשתתפים עולה בהן בהתמדה ובצורה מרשימה.

תוכנית "מורנו" - לימוד הלכה בעיון בנושא השמיטה, הוצעה לציבור לקראת השנה הנוכחית, בנוסף לשתי התוכניות: מורנו - שבת, ומורנו - תפילה וברכות. תוכניות אלה מונגשות לרשות הציבור על אתר "ארץ חמדה" eretzhemdah.org.